Vaistai nuo ilgesio ligos | Diena.lt

VAISTAI NUO ILGESIO LIGOS

  • 1

Festivalis "Teatrų pavasaris" pristato Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektaklį "Gyvūnas (ku Kū)", sukurtą pagal latvių dramaturgės Agnesės Rutkevičos pjesę.

Režisieriaus Rolando Atkočiūno teigimu, jaunos dramaturgės pjesė "Gyvūnas" išsiskiria savo gyvenimiškumu, įdomia fabula ir personažų vidiniu prisodrinimu.

"Stebėtinai sunku būti paprastai paprastam", – sakė Vincentas van Goghas. Lietuvos teatrui nelengva tą pirmapradį paprastumą išryškinti, nepažeidus jo "rafinuotais" sprendimais. Gyvenime paprastai yra tik dvi tragedijos: pirma – negauti, ko trokšti, antra – tai gauti", – sako režisierius.

Pati A.Rutkeviča prisimena, jog pjesės užuomazgos siekia 2012-uosius, kai pietaudama savo močiutės virtuvėje, per radiją išgirdo laidą "Turgaus aikštė", kurios metu žmonės gali skambinti į studiją ir parduoti visokiausius nereikalingus daiktus.

"Paskambino kažkoks vyras, kurio skelbimo tekstas skambėjo taip: "Dovanoju vilkšunį." Metusi valgyti, nubėgau į kambarį, pasiėmiau baltą popieriaus lapą ir pradėjau rašyti pjesę. Nors imtis kurti pjesę mane įkvėpė šuo, rimtesni impulsai kilo iš manęs pačios", – sako dramaturgė.

"Taip jau sutapo, kad pjesę rašiau ne pačiu geriausiu savo gyvenimo periodu, ir pamenu, kad rašydama pati save linksminau. Ši pjesė iš esmės išgydė mane nuo kažkokios keistos ligos, kuri ligos istorijoje net neturi tikslaus apibrėžimo. Tačiau vienas iš šios, sakyčiau, laimingos ligos požymių yra nepaaiškinamas liūdesys ir ilgesys. Gali būti, kad ji apskritai iki galo neišgydoma. Kaip vienatvė, kuri glūdi kiekvieno žmogaus sielos kertėje", – teigia A.Rutkeviča.

Savo istoriją apie brolius ji vadina dokumentine. Dramaturgijoje autorę domina žmogus. Žmogus, kuris gyvena pasaulio užkaboriuose, beveik išmirusio kaimo nebūtyje.

"Abiejų brolių (Karlio ir Janio) prototipai vis dar tebegyvena tame pačiame kaime kaip ir mano močiutė. Istorija, kaip ir dauguma istorijų, yra apie meilę. O ji nesirenka, kas tu esi – moteris, vyras, gėjus ar musulmonas. Meilė nerūšiuoja. Dar viena tema, kuri man atrodė svarbi rašant šią pjesę, – kokia vis dėlto baikšti ir nepakanti bet kokiai kitokybei yra šiandienė Latvijos visuomenė, nors gyvename XXI a.", – aiškina dramaturgė.


Kas? Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis "Gyvūnas (Ku Kū)".

Kur? Girstučio kultūros centre

Kada? Balandžio 19 d. 18 val.

GALERIJA

  • Vaistai nuo ilgesio ligos
  • Vaistai nuo ilgesio ligos
  • Vaistai nuo ilgesio ligos
  • Vaistai nuo ilgesio ligos
  • Vaistai nuo ilgesio ligos
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

gaila

aktorių, kad tenka vaidinti tokiuose spektakliuose. Gaila, kad nebuvo pertraukos, būčiau skubiai dingęs...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS