Gyvūnų globa: žmonėms trūksta suvokimo, ar galės būti atsakingi šeimininkai | Diena.lt

GYVŪNŲ GLOBA: ŽMONĖMS TRŪKSTA SUVOKIMO, AR GALĖS BŪTI ATSAKINGI ŠEIMININKAI

  • 5

Gyvūnų globa šiuo metu neturi džiuginančios perspektyvos. Viena iš pagrindinių priežasčių - perpildytos gyvūnų prieglaudos. Situacija yra liūdna ne tik dėl priimamų gyvūnų iš gatvės, bet ir dėl tų, kurie turi namus, tačiau šeimininkai nutaria jų atsisakyti ir primygtinai reikalauja priimti į prieglaudą savo augintinius.

Bendrovė „Kauno Grūdai“, bendraudama su įvairiomis gyvūnų globos organizacijomis, dažnai išgirsta netikėčiausių istorijų ir, esant galimybei, stengiasi padėti prieglaudoms, į kurias nebereikalingi gyvūnai patenka.

Gyvūnų globos organizacijos „Nuaras“ vadovės Jurgitos Gustaitienės manymu, problema yra tame, jog žmonės yra susidarę klaidingą nuomonę apie gyvūnų prieglaudas – jie mano, jog joms svarbu priglausti kuo daugiau gyvūnų, tačiau jų tikslas – kad beglobių gyvūnų liktų kuo mažiau ir visi jie turėtų namus. Problema yra tame, jog prieš įsigydami katę arba šunį, daugelis nesuvokia, kad tampa už juos atsakingi. Nepamąsto ir apie tai, kad galbūt gyvūnas, kaip ir žmogus, gali kažkada susirgti, ar jo išlaikymui gali tekti investuoti daugiau pinigų. Mano, kad lengviausias būdas bus to išvengti – atiduoti savo augintinį prieglaudai, nes tai nieko nekainuos.

„Dažniausiai beglobių gyvūnų organizacijos stengiasi kiekvieną beglobį priimti ir atiduoti nemokamai, aprūpinti medicininiais poreikiais ir maistu. Tačiau turėtų būti formuojamas supratimas visuomenėje, kad gyvūnas yra vertybė, o ne laikinas daiktas, kuriam susirgus ar pabodus jo draugija bus išmestas į gatvę. Todėl mes taikome praktiką - imame simbolinį mokestį už gyvūno paėmimą ir atidavimą, tam kad žmogus išsiugdytų atsakomybę ir, jeigu jis neturi kelių eurų susimokėti už gyvūną, ar jis tikrai pajėgus jį išlaikyti?“, - sako J. Gustaitienė

Gyvūnas yra vertybė, o ne laikinas daiktas, kuriam susirgus ar pabodus jo draugija bus išmestas į gatvę.

Atsižvelgiant į dabartinę gyvūnų prieglaudų situaciją, organizacijos ir toliau stengiasi pagelbėti kiekvienam likimo nuskriaustam, nors patalpos ir yra sausakimšos. Taip pat ne tik dirbantys žmonės prieglaudose, bet ir pastovūs savanoriai, savo laisvą laiką skiria beglobių gyvūnų lankymui, kasdieninei priežiūrai ar vedžiojimui. Džiugina ir tai, kad visuomet atsiranda žmonių, norinčių prisidėti prie pagalbos ir paaukoti maisto, lėšų ar kitų priežiūrai reikmių.

Ko labiausiai trūksta prieglaudoms? Kaip teigia „Nuaras“ darbuotojai, maisto dažnai gyvūnams pavyksta gauti iš savanorių, įvairių organizacijų ar kilniais tikslais norintiems padėti žmonių. Tačiau didžiąją dalį išlaidų sudaro gydymas. AB „Kauno Grūdai“ jau ne pirmus metus prisideda prie paramos gyvūnų prieglaudoms. Šį kartą parėmę „Nuaras“ gyvūnų globos namus ne tik maistu gyvūnams, bet ir Frontline Combo preparatais nuo blusų, prisideda prie užtikrinto gyvūno paruošimo naujiems šeimininkams. Augintinis į naujus namus nori iškeliauti sveikas ir teikiantis šeimininkui džiaugsmą, o už suteiktą prieglobstį atsidėkos didele meile – tai didžiausias kiekvieno prieglaudos gyvūno troškimas.

„Dirbdami su veterinarine farmacija kartu jaučiame atsakomybę už visus gyvūnus. Kadangi Lietuvoje veikia daugybė gyvūnų prieglaudų, kai tik galime, prisidedame prie jų darbų pagelbėdami veterinariniais preparatais“ – sako „Kauno Grūdų“ veterinarinės farmacijos verslo produkto vadovė Aušra Tasiukevičiūtė.

GALERIJA

  • Gyvūnų globa: žmonėms trūksta suvokimo, ar galės būti atsakingi šeimininkai
  • Gyvūnų globa: žmonėms trūksta suvokimo, ar galės būti atsakingi šeimininkai
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

sinjorė

ojojoi nuvažiuokit į Niuarą Užledžiuose pamatysit ko nematę Baisu kaip laikomi gyvūnai mano šuo paklydo ir ten pateko , po 3 jų dienų atsiėmiau gerų žmonių deka kurie pasakė kur šuo randasi .Po jų gero maitinimo šuo susirgo skrandžio uždegimu vėmė ,viduriavo.Štai taip prižiūri ten šunis

L

Baikit komentuot apie vaikus gyvunams skirtuose straipsniuose. Nusibodo!!!

Oi

Jau tik nepaistykit, kad Gustaičiams gyvūnų globa rūpi! Tai šeimynėlei rūpi tik pinigėliai ir gal dar pasireklamuoti...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS