Eurolygos dramoje Lietuvos čempionai apgynė savo tvirtovę | Diena.lt

EUROLYGOS DRAMOJE LIETUVOS ČEMPIONAI APGYNĖ SAVO TVIRTOVĘ

"Nieko tokio. Buvo parankus varžovas ir tiek", - šyptelėjo Lukas Lekavičius. Kauno „Žalgirio“ mažylis naudingu žaidimu prisidėjo prie komandos pergalės 74:73 prieš Miuncheno "Bayern".

Savo ketvirtosios pergalės per devynis turus link kauniečiai žygiavo permainingai. "Bayern", diriguojamas garsiojo ispano Pablo Laso, į "Žalgirio" areną žengė ne atlikti formalumo, o papildyti savo laimėjimų kraitį iki keturių ir aplenkti žalgiriečius Eurolygos rikiuotėje.

Pirmame kėlinyje du tolimus metimus vieną po kito paleido Keenanas Evansas, po dvitaškį įmetė Dovydas Giedraitis, Laurynas Birutis, Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša, o puikią atkarpą sužaidęs Rolandas Šmitas surinko net 11 taškų – 25:18.

L.Lekavičius taikliai metė iš toli, T.Dimša tašką pridėjo baudos metimu, K.Evansas įmetė sudėtingą dvitaškį, o R.Šmitas ir Edgaras Ulanovas pataikė po tritaškį – 37:29. Daugiau nei dvi minutes taškų nepelnę žalgiriečiai jau vijosi varžovus (37:39), kėlinio pabaigoje tašką nuo baudų metimo linijos pridėjo L.Lekavičius, T.Dimša smeigė tritaškį, tačiau kauniečiai atsilikinėjo – 41:43.

Dvitaškį po pertraukos įmetė į baudos aikštelę įkirtęs Arnas Butkevičius, baudų metimais taškus rinko K.Evansas ir E.Ulanovas, o keturis taškus surinko L.Birutis – 50:55. Savo firminį metimą viena ranka įmetė L.Lekavičius, penkis taškus iš eilės pelnė T.Dimša, L.Birutis įdėjo iš viršaus, o su kėlinio pabaiga tritaškį pataikęs E.Ulanovas vėl išvedė komandą į priekį – 62:61.

L.Birutis realizavo baudų metimus, L.Lekavičius ir T.Dimša smeigė po tritaškį, o R.Šmitas įmetė iš po krepšio – 72:70. Tuomet komandos taškų nepelnė daugiau nei keturias minutes, bet likus žaistu pusę minutės žalgiriečiai praleido tritaškį ir vijosi varžovus – 72:73. Likus žaisti 9 sekundes K.Evansas pataikė dvitaškį nuo lentos, nuo paskutinės varžovų atakos kauniečiai apsigynė ir iškovojo pergalę – 74:73.

„Žalgiris“: R.Šmitas 16, T.Dimša 14, K.Evansas 11, L.Lekavičius 11, L.Birutis 10 (9 atk. kam.), E.Ulanovas 8 (6 atk. kam.), D.Giedraitis 2, A.Butkevičius 2 (5 atk. kam.), B.Manekas 0, K.Hayesas 0, N.Mitrou-Longas 0.

„Bayern“: S.Ibaka 20, L.Bolmaro 12, N.Weileris-Babbas 11.

"Treneris pasakė prieš rungtynes, kad žaisiu daugiau. Nežinau, koks buvo rungtynių planas. Aš jame buvau ir dėl to smagu, - po mačo kuklinosi L. Lekavičius. - Nelengva Eurolygoje pralaimėti keturis kartus iš eilės. Visos komandos dabar stiprios. Būtume pralaimėję šias rungtynes, būtų dar sunkesnis varžovas. Kiekvieną pergalę stengiamės imti. Ypač „Žalgirio“ arenoje".