Senamiesčio vaiduoklis tebegąsdina kauniečius: iškeltas ultimatumas? | Diena.lt

SENAMIESČIO VAIDUOKLIS TEBEGĄSDINA KAUNIEČIUS: IŠKELTAS ULTIMATUMAS?

Senamiesčio vaiduokliu praminta senoji žydų ligoninė tebegąsdina kauniečius ir miesto svečius. Mieste esančių apleistų ir dėl verslininkams žinomų priežasčių netvarkomų pastatų savininkai randa būdų negąsdinti miestiečių. Ar tai įkvėps vaiduoklio savininkus?

Skundai dėl byrančių plytų, medeliais apaugusios sienos ir estetinio pasitenkinimo nekeliantis vaizdelis – toks senosios žydų ligoninės A.Jakšto gatvėje apibūdinimas nesikeičia jau daug metų. 2010 m. aukcione esantį pastatą už 3,6 mln. litų (1,04 mln. eurų) įsigijusi bendrovė Tarptautinė skubiosios medicinos akademija mėgina apsaugoti praeivius, važiuojančių ar pastatytų automobilių savininkus nuo grėsmių, tačiau yrantis, neužkonservuotas pastatas kartkartėm primena apie save byrančiomis plytomis.

"Dalį iki kovo 1 d. pastebėtų ir surašytų defektų pastato savininkai pašalino, tačiau esminė problema lieka. Tie savininkai nėra piktybiški, tačiau mes juos vis turime kviestis, kalbėtis", – situaciją apibūdino Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus.

Senamiesčio vaiduoklis ūbauja visai netoli Kauno pilies. Liepos 6-ąją vyksiančios šventės – Valstybės dienos ir Vyčio paminklo atidengimo ceremonijos fone senoji žydų ligoninė sublizgės visu savo baisumu. Byrančiomis pastato plytomis turės garbės pasigėrėti rudenį Lietuvą lankysiantis popiežius Pranciškus.

Senamiestyje yra ne vienas pavyzdys, kaip verslininkai sugeba paslėpti kol kas netvarkomus pastatus.

Dėl to, kad netvarko pastato, Kauno savivaldybė skyrė verslininkams didesnį turto mokestį. Tačiau tokio raginimo Tarptautinei skubios medicinos akademijai atstovaujančiam direktoriui Nedui Jasinskui, regis, negana.

"Šašas miestui ir tikrai nedaro garbės. Senamiestyje yra ne vienas pavyzdys, kaip verslininkai sugeba paslėpti kol kas netvarkomus pastatus – estetiškai, o kiti dar sutaria ir dėl reklamos ant sieną dengiančio tento", – pastebėjimais dalijosi S.Stoškus.

Ne taip seniai Muitinės gatvėje taip pat ne vienus metus praeivius gąsdinęs pastatas tapo neatpažįstamas. Pastato savininkai ne itin malonų nesutvarkyto pastato fasadą paslėpė po mielai išdailintu tentu. Kultūros paveldo Kauno skyriaus vedėjas pripažino, kad tentas verslininkams atsieina ne pigiai, tačiau kiti suderina, kad tentą puoštų reklama ir kažkiek investuotų lėšų atsiima.

Tik, atrodo, kad gražūs pavyzdžiai įkvepia ne visus. "Kauno dienai" paklausus, ar ketina verslininkai paslėpti po tentu Senamiesčio vaiduoklį, pastatą įsigijusios įmonės vadovas N.Jasinskas buvo konkretus: "Ne, neketiname."

Apie tolesnius įmonės planus dėl Senamiesčio vaiduoklio N.Jasinskas patikino informuosiantis tada, kai turės ką pasakyti.

GALERIJA

  • Pavyzdys: šis pastatas-vaiduoklis apsivilko laikiną rūbą.
Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Irena

Nugriauti ir baigta, kaip gerus pastatus.nugriove o cia dar zaidzia su burzujais visus uz grotu , besmegeniai, senamiestis is viso skurdus ir nieko nera grazaus kaip dar ne geda pries svecius atvaziavusius is uzsienio

o

kas kam tuos ulti.... siuncia jei ne patys zydai tik pabandyk prikist nagus tai kaipmat pripaisys nebutu daliku iki teismu jie ta moka....

juk

tai zydu paveldas o jie laukia sponsoriu kaip ir Kauno kapiniu atzvilgiu juk tai zydai ir jie gteiciau paims negu duos ......
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS