Kauno išsišokėlis galiausiai gavo per skiauterę | Diena.lt

KAUNO IŠSIŠOKĖLIS GALIAUSIAI GAVO PER SKIAUTERĘ

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Kauno prokurorams pavyko pasiekti, kad "Mojo Lounge" vienas įkūrėjų Giedrius Ambrazevičius būtų nubaustas dėl "Kauno liftų" avarinės tarnybos darbuotojo terorizavimo.

Pateko į spąstus

"Kauno diena" rašė, kad plačiai nuskambėjęs įvykis, dėl kurio 34-erių G.Ambrazevičius mynė teismų slenksčius, įvyko dar 2015-ųjų spalio 4-osios naktį. Tąnakt budėjo UAB "Kauno liftai" 63-ejų metų elektromechanikas Zigmas Bastys.

Anot apie tai policijai pranešusios pastarojo bendradarbės ir į pagalbą Z.Basčiui skubėjusių pareigūnų, iš baimės jis tada vos pajėgė suregzti sakinį. O paskui ilgai svarstė, ar rašyti pareiškimą ar ne, nes bijojo turėti daugiau kokių nors reikalų su G.Ambrazevičiumi ir šio draugeliais, nuo kurių pavyko laimingai pabėgti.

Tąnakt, apie 5 val., "Kauno liftų" budėtoja užregistravo pranešimą, kad G.Ambrazevičiui tuomet priklausiusiame naktiniame klube "Mojo Lounge", esančiame V.Putvinskio gatvėje, sugedo liftas. Atvykus Z.Basčiui, klubas jau buvo baigęs darbą. Pro užrakintas pastato duris buvo matyti pirmame aukšte stovintis liftas, kuriame jau nieko nebuvo.

Kaip vėliau tą naktį budėjusiems teisėsaugininkams pasakojo Z.Bastys, grįžus prie krovininio bendrovės automobilio "VW Caddy", šį apstojo keturi gerokai įkaušę vyrai. Vienas iš jų – G.Ambrazevičius savavališkai įlipo vidun, išstūmė jam į tėvus pagal amžių tinkantį Z.Bastį laukan ir įsitaisė vairuotojo vietoje. Tačiau įjungti "VW Caddy" variklio jam nepavyko.

Tąnakt G.Ambrazevičiui buvo nustatytas 1,76 promilės girtumas. Neblaivūs buvo ir jo draugai. Kompanija reikalavo, kad Z.Bastys nuvežtų ją į Karaliaus Mindaugo prospekte esančią piceriją. Matydamas, kad šios neatsikratys, bet dar labiau bijodamas, kad nebūtų sugadinta brangi bendrovės įranga, elektromechanikas reikalavimui pakluso.

Kaip galima įsiveržti į automobilį ir už tai nieko?!

Pakvipo pinigais

Vėliau, remiantis tolesniu Z.Basčio pasakojimu, jo pareiškimą tąnakt priėmusiems pareigūnams, bandant pasukti Centro policijos komisariato, kuriame jis tikėjosi sulaukti pagalbos, link, G.Ambrazevičius puolė prie rankinio stabdžio. Netrukus paleido į darbą ir kumščius bei ėmė grasinti, kad už blogą važiavimą Z.Bastys gali sulaukti ir smūgio peiliu.

Pastarasis išsigandęs iššoko iš "VW Caddy" Griunvaldo gatvės bei Vytauto prospekto sankryžoje ir pasileido Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato link. Atgal išdrįso grįžti tik su policijos patruliais. "VW Caddy" buvo tuščias ir be galinio valstybinio numerio.

Šiuos savo parodymus, tąnakt duotus policijai, Z.Bastys perskaitė ir po pasirašė neturėdamas jokių pastabų. Tačiau Kauno apylinkės teisme, prieš kurį stojo G.Ambrazevičius, kuriam pareikštas kaltinimas dėl grasinimo nužudyti Z.Bastį, pastarasis pareiškė, kad pareigūnai esą išvertė jo parodymus į savo teisinę kalbą. Viskas buvo ne taip. Tai jis supratęs, kai viską ramiai apmąstė.

Teisme Z.Bastys jau pasakojo, kad, atvykęs prie baro, rado linksmai nusiteikusią kompaniją, norėjusią tik įsiamžinti prie jo automobilio ir šio viduje, kur vienam iš rankų iškrito mobilusis telefonas. Esą šio ieškant, jis pats išlipęs laukan. O paskui sukęs su šiais, kaip manė, bernvakario dalyviais ratus po miesto centrą, nes norėjo, kad policija padėtų jų atsikratyti, jeigu jam vėl prireiktų vykti į iškvietimą. Ir šalia sėdėjęs G.Ambrazevičius jo nemušė. Tik nestipriai sudavė į veidą. O per triukšmą, kurį kėlė šio bendrakeleiviai, buvo sunku suprasti, ką jie šaukė: "pica" ar "peilis".

Pavėluotas atsikvošėjimas

Su G.Ambrazevičiaus išteisinimu po tokių Z.Basčio parodymų nesutikę prokurorai apskundė Kauno apylinkės teismo nuosprendį Kauno apygardos teismui.

Jų skundą nagrinėjusi teisėjų Algirdo Remeikos, Arūno Paštuolio ir Jūratės Jakubonienės kolegija nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą.

Iš naujo Kauno apygardos teisme apklaustas Z.Bastys paaiškinti, kas jį privertė Kauno apylinkės teisme pakeisti parodymus, nesugebėjo. Blaškydamas ir dūsaudamas, jis vienu momentu teigė, kad buvo visko dar daugiau, nors jis apie tai nepasakojo. Paskui ėmė tikinti, kad prikalbėjo, ko nereikia, nes iki tol nieko panašaus jam nebuvo nutikę. Galiausiai pareiškė, kad bijojo, po pauzės pridūręs, esą apkalbėti G.Ambrazevičių, kuris jam duodant parodymus, vėl sėdėjo už nugaros, nebūtais dalykais.

Tačiau paprašytas įvertinti prokurorės siūlymą pripažinti G.Ambrazevičių kaltu dėl grasinimo jį nužudyti ir skirti už tai beveik 565 eurų baudą, Z.Bastys, atrodo, atsikvošėjo. "Kaip galima įsiveržti į automobilį ir už tai nieko?!" – išsprūdo jam.

Lapkričio 29-ąją Kauno apygardos teismas panaikino G.Ambrazevičių išteisinusį Kauno apylinkės teismo nuosprendį ir paskelbė naują, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl grasinimo nužudyti Z.Bastį ir skyrė jam ankstesnį nuosprendį apskundusios prokurorės siūlytą baudą. Tačiau išskaičiavus iš jos piniginį ekvivalentą už vieną parą, kurią G.Ambrazevičius praleido už grotų po jo sulaikymo šio išpuolio naktį, galutinė jam skirtos baudos, kurią privalo sumokėti per du mėnesius, suma – beveik 490 eurų. Šis nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (93)

Infodienai

Už šmeižtą baudžiama.

Infodiena

2 agurkui komentatoriui>iš bankrutuojančios „Baltic Media Holding“ 51.15 proc. akcijų įsigijo „Sunra“. Registrų centro duomenimis, bendrovės „Sunra“ vienintelis akcininkas – „Sunra Investment“. Bendrija turi vieną tikrąjį narį – tą pačią „Sunrą“ ir vieną komanditorių. Tai Eimontas .Silvestras Akromas, kuris yra ir „Sunros“ vadovas.“. Minėtas sandoris įregistruotas 2014-ųjų rugpjūčio 27-ąją.E.S. Akromas – buvęs liūdnai pagarsėjusio Vladimiro Romanovo verslo partneris bei dabartinis p. Alos Kurauskienes draugas (AB Ūkio bankas stebėtojų tarybos narė) su savo šeima nesėkmingai bandanti prasibrauti į pramogų verslą (bankrutaves klubas Macao, pilies sodas, dar vadinamas Taboo bei nuolat policijos suvestinėse minimas, iki paryčių priešais bažnyšios langus dirbantis naktinis klubas Django). Būtų juokinga jeigu nebūtų graudu tokiais budais laimėti konkurencinę kovą.

Biaisu

Kokios morales zmones glai sitaip baisiai elgtis. Pagalvoi baisu kas dedasi tokio zmogaus galvoje.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS