Atplukdytas naujai įsigytas kariuomenės patrulinis laivas | Diena.lt

ATPLUKDYTAS NAUJAI ĮSIGYTAS KARIUOMENĖS PATRULINIS LAIVAS

  • 16

Lietuvos karinės jūrų pajėgos iš Danijos kariuomenės įsigijo patrulinį laivą P15 – trečiadienio vakarą jis atplukdytas į Klaipėdos uostą.

Kaip informavo Krašto apsaugos ministerija, naujasis laivas priklausys Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilės Patrulinių laivų divizione ir vykdys patruliavimą Lietuvos teritorinėje jūroje bei išskirtinėje ekonominėje zonoje. Laivas taip pat atliks laivų pažeidėjų sulaikymo, konvojavimo, paieškos ir gelbėjimo operacijas, kitas užduotis. Danijos karinėse jūrų pajėgose tarnavęs laivas P15 keičia Lietuvos karinių jūrų pajėgų dabar naudojamą techniškai pasenusį Norvegijoje statytą „Storm“ klasės laivą P32 „Sėlis“.

Naujajame laive bus įmontuota standartinė technika, įranga ir ginkluotė, kurią šiuo metu turi kiti trys to paties tipo Lietuvos karinių jūrų pajėgų patruliniai laivai.

Laivas Lietuvos kariuomenei pagal 2016-aisiais pasirašytą sutartį buvo perduotas lapkričio 23 dieną Danijoje, Korsoro uoste. Sutartimi, kurią pasirašė Lietuvos ir Danijos kariuomenių aprūpinimo ir logistikos organizacijos atstovai, be P15, Lietuva įsigijo ir dvi patruliniams laivams skirtas povandeninių laivų sekimo sonarų sistemas - jos bus įdiegtos laivuose kitąmet.

Karo laivų flotilė yra didžiausias Karinių jūrų pajėgų padalinys. Ją sudaro Patrulinių, Priešmininių ir Pagalbinių laivų ir katerių divizionai, kuriems yra priskirti aštuoni kariniai laivai (iš jų keturi patruliniai, trys priešmininiai, vienas vadovavimo ir aprūpinimo laivas), vienas paieškos ir gelbėjimo laivas, taip pat du kateriai.

GALERIJA

  • Atplukdytas naujai įsigytas kariuomenės patrulinis laivas
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

jankis

kampe,bijau,kad tu grečiau bėgsi į babuiniją

jankis

jo prieš tokius laivus visa kinijos ir rusijos armija iš karto kapituliuos,bepročiai jūs ir dar turi kuom girtis

noras

truksta povandenines valties ir lektufnesio su lektuvu ir eskadra karinej parenktyje kovoti juroje
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS