Klaipėda ilgisi išvykusiųjų | Diena.lt

KLAIPĖDA ILGISI IŠVYKUSIŲJŲ

Uostamiesčio savivaldybėje pagaliau prabilta apie tai, kaip parodyti dėmesį iš miesto emigravusiems klaipėdiečiams. Siūloma rengti jiems skirtą šventę.

Ketvirtadienį po pietų Kultūros, švietimo ir sporto komitete Vytautas Čepas ir Dalia Žukienė kalbėjo apie būtinybę neprarasti ryšio su miesto žmonėmis, kurie išvyko dirbti ar mokytis į užsienį. Jie siūlė Klaipėdoje rengti ypatingą šventę – Emigrantų dienas.

Tokią šventę pirmi sugalvojo ne klaipėdiečiai, tačiau gerą idėją pasiskolinti nėra gėda.

Norėta siūlyti rengti tokią dieną per Jūros šventę. Tačiau jos organizatoriai patikino, kad šventės yra sustyguotos trejiems metams į priekį, tad biudžetas papildomam renginiui nenumatytas. Padėti išspręsti šį klausimą viešoji įstaiga negali. Taip tapo aišku, kad Emigrantų dienos galėtų būti rengiamos kitu metu.

Reikėtų užmegzti ryšius su emigrantų organizacijomis Skandinavijos šalyse, Londone ir kitose labiausiai lietuvių apgyventose vietose. Kol kas tokių ryšių nesama. Tokie kontaktai būtų naudingi rengiant mūsų mieste išvykusiųjų parodas, koncertus, konferencijas.

Be to, megzti kontaktus su tautiečiais užsienyje padėtų interneto tinklalapis, kuriame būtų verta skelbti informaciją apie būstų kainas, laisvas vietas vaikų darželiuose, mokyklas bei aukštesnes mokymo įstaigas.

Galbūt Klaipėdoje atsirastų mokymo bei ugdymo įstaigų, kur galėtų mokytis lietuviškai kalbėti nebemokančių emigrantų vaikai. Tokiame tinklalapyje būtų galima skelbti informaciją apie tai, kas emigrantų lauktų sugrįžus.

Per porą pastarųjų dešimtmečių iš Klaipėdos dingo apie 50 tūkst. gyventojų. Dalis jų įsikūrė priemiesčiuose įsirengtuose nuosavuose namuose, šiek tiek išvažiavo mokytis į didžiuosius Lietuvos miestus, tačiau nemažai klaipėdiečių paliko šalį.

"Dažniausiai jie kaip išvažiuoja, taip ir grįžta tyliai, apie tai žino tik artimieji. Reikėtų susipažinti su kitų Lietuvos vietovių patirtimi ir Klaipėdoje taikyti geriausias iniciatyvas. Juk galėtume surengti ir vasaros stovyklas emigrantų vaikams. Tikiu, kad nemažai žmonių grįžtų, jei pajustų, kad jais čia rūpinamasi, – svarstė V.Čepas. – Mane emigracija džiugina, liūdina menka imigracija, mūsų žmonės dar negrįžta. Mes keliame tik idėją, o realizuoti ją turėtų profesionalai, kurie galėtų miesto tarybai pateikti programą."

Akivaizdu, kad Emigrantų dienų šiemet dar nebus, tačiau kitais metais jau būtų galima tikėtis.

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

a

Ir vel tie patys komentarai, pakelkit algas bla bla.. Ar jus tuom patys tikite? Valstybinese istaigose darbuotoju daugiau nei paciu gyventoju.. Verslininku kainos 2-3kart didesnes nei toj pacioj Lenkijoje.. Emgiravo lietuviai, atvyks kiti, kaip Airijoj emigravo airiai ir juos pakeite kiti.. Pasiziurekite kokios auto vazineja gatvese, kiek namu pristatyta aplink, kokios kainos butu/namu, kas blogai gyvena Klaipedoje?

Jonas

Patekau į gana painią situaciją. Kadangi netekau gyvenamosios vietos Klaipėdoje, o, kaip žinia, prie žemės nepregistruoja, tai Klaipėdos savivaldybės klerkai su dideliu džiaugsmu per 1 mėn. išregistravo iš mano miesto. Dar dabar ir pensiją atėmė, atseit, - neregistruotas. Tai ką daryti? Nereikia dūdoriui jo miestelėnų, kad su tokia iniciatyva per 1 mėn. išbraukia savo gyventojus

Kad

tie "isvyke" klaipedieciai tik uz Palangos plento nusikrauste. Kiek padaugejo rajono gyventoju?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS