Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė | Diena.lt

KURŠIŲ NERIJOS RUSIŠKOJE DALYJE KRANTUI STABILIZUOTI BUS ĮRENGTA PRIEŠKOPĖ

  • 8

Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje.

Projekte numatyta palei jūros kantą įrengti dviejų kilometrų ilgio apsauginį kopagūbrį.

„Numatyta supilti 17,3 tūkst. kubinių metrų smėlio; jūrinis kopagūbrio šlaitas bus įtvirtintas smėlį sulaikančiomis konstrukcijomis – mediniais gardais, kurie dengs beveik 3 tūkst. kvadratinių metrų plotą; jų viduje bus pasodinti smėliamėgiai augalai“, – sakoma statybos projektų kokybę vertinančios įstaigos pranešime.

Prie šio kopagūbrio priartėjančių miško kelių pakraščiais bus įrengti mediniai šaligatviai.

Iš federalinio biudžeto finansuojamą projektą ketinama įgyvendinti per tris mėnesius, išsaugant visus augalus ir kranto apsaugos įrenginius.

Smėlio atsargų nerijos pakrantėje yra nedaug, dugnas priekrantėje per audras išplaunamas. XIX amžiuje Karaliaučiaus srityje lygiagrečiai paplūdimio buvo supiltas gūbrys – prieškopė, bet ilgainiui ji vėjo ir jūros bangų veikiama beveik visa buvo išardyta; išliko tik užpakalinė jos dalis.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

skaitytoja

nenusirtraiškykit karaliaučius buvo vokiečių kraštas kaip ir klaipėda

TEISYBE

KADA MASSKVA GRAZINS JAPONU SALAS SUOMIJOS DALIS KINIJOS DALI KIEK TAUTU ISZUDE GERIAU TYLEKIT KARALIAUCIUS NIEKADA NEBUVO RUSIJOS VOKIECIU IR LIETUVOS JUMS DAR MAZA ZEMES PRIES DIEVA ATSAKYSIT UZ ZMONIJOS NAIKINIMA MIELI EJI

Anonimas

> privalo. Kaip galima Lietuvai gražinti tai ,ko ji niekada neturėjo? Prašai dovanų? Apskritai, Karaliaučius rusų jau antrą kartą, o Lietuvos niekada nebuvo ir ne rusų problema, kad lietuvių kunigaikščiai vietoje to, kad rūpintis etninėmis žemėmis girdė savo žirgus Juodojoje jūroje. Jei susiklostys tokia situacija, kad bus iš naujo sprendžiamas Karaliaučiaus priklausomybės klausimas, tai tuo pačiu bus sprendžiamas ir Wilno bei Memel prilausomybės klausimas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS