Siekia sistemos skaidrumo | Diena.lt

SIEKIA SISTEMOS SKAIDRUMO

Išskirtinius atvejus dėl vaikų priėmimo į darželius Klaipėdoje nagrinėjanti speciali komisija rinkosi į posėdį aptarti įstaigose vis atsirandančių laisvų vietų. Tėveliai raginami būti budrūs, nes situacija keičiasi kone kasdien.

Nenumatytomis aplinkybėmis, kai tėvai, pretenduojantys gauti vietą viename darželyje, dėl apsikeitimo susitaria su kitais tėvais, užsiregistravusiais į kitą darželį, kreipiamasi į savivaldybės Vaiko priėmimo į ikimokyklines ir priešmokyklines grupes komisiją. Tik ji sprendžia, ar galima pasikeisti vietomis darželiuose.

Neretai problema kyla tada, kai šeimos išsikelia gyventi į užmiestį, o savo atžalą į darželį nori leisti Klaipėdoje. Galioja tvarka, kad vaikai, negyvenantys mieste, čia priimami tik atsiradus laisvų vietų.

Jie net neregistruojami į eilę gauti vietą miesto darželiuose ir į šias įstaigas taip paprastai nėra priimami.

"Komisija svarsto visus netipinius atvejus. Jei gyventojai kreipiasi, stengiamės padėti ir dėl rajono vaikų priėmimo. Jei tik turime laisvų vietų, nukreipiame, nes į sistemą jie taip paprastai nepatenka. Dar vienas pasitaikantis klausimas, kai vaikas neatitinka grupės amžiaus. Visus šiuos atvejus sprendžia komisija ir tik jai pritarus sistemos administratorius Vilniuje gali daryti kokius nors pakeitimus. Bet kas negali įeiti į sistemą. Kitu atveju kiltų įtarimų neskaidrumu. Komisija padėjo išspręsti daug problemų ir nesutarimų. Ir mums patiems dėl to daug ramiau", – paaiškino uostamiesčio savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Vaikų priėmimo į ikimokyklines ir priešmokyklines grupes komisija sudaryta iš tėvų, savivaldybės, politikų, ugdymo įstaigų atstovų. Jai vadovauja Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Pasak L.Prižgintienės, norintiems užregistruoti savo vaikus į darželius tėvams vertėtų sekti situaciją, nes ji nuolat keičiasi.

"Kviečiame pasižiūrėti šiuo metu esančias laisvas vietas tinklalapyje – įvedus vaiko metus sistema pateikia visą sąrašą laisvų vietų. Judėjimas visada yra", – tikino L.Prižgintienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Hasas

Bardakas, kaip visur.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS