Žemės ūkio ministras su žvejybos sektoriaus atstovais aptaria galimus pokyčius | Diena.lt

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS SU ŽVEJYBOS SEKTORIAUS ATSTOVAIS APTARIA GALIMUS POKYČIUS

  • 0

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys antradienį Klaipėdoje susitinka su žvejybos sektoriaus atstovais - Baltijos jūroje, jos priekrantėje, Kuršių mariose ir tolimuosiuose žvejybos rajonuose vykdančiais veiklą žvejais.

Susitikimo metu planuojama aptarti galimus pokyčius perleidžiamųjų teisių į žvejybos galimybes sistemoje, ES paramos galimybes rinkodaros priemonėms, kitus šio sektoriaus aktualius klausimus, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

G. Surplys taip pat ketina susitikti su Klaipėdos miesto meru, aplankyti pasikeitusią po reformų Žuvininkystės tarnybą ir susipažinti su jos darbuotojais.

ELTA jau rašė, kad ES rengia reglamentą, kuriuo siekiama sustiprinti verslinės ir mėgėjiškos žvejybos jūros vandenyse kontrolę.

Kaip nurodo ŽŪM, labiausiai pasikeis Baltijos jūros priekrantės verslinės ir mėgėjų žvejybos sąlygos.

Pagal naująjį reglamentą atsisakoma išimčių laivams iki 12 metrų ilgio - nuo šiol jie turės pildyti žvejybos žurnalus, iškrovimo deklaracijas ir elektroniniu būdu teikti duomenis apie sugautus žuvų kiekius, taip pat telefonais su GPS turės būti sekama šių laivų pozicija jūroje.

Kaip nurodo ŽŪM, iškrautas žuvis patvirtintomis svarstyklėmis turės sverti registruoti kompetentingi asmenys, o atsekamumo reikalavimai bus taikomi tiek vietoje pagamintiems, tiek importuotiems žvejybos ir akvakultūros produktams.

Taip pat bus stiprinama žuvų išmetimų draudimo laikymosi kontrolė, numatomas privalomas stebėjimo priemonių taikymas rizikos vertinimo metu atrinktiems laivams. Griežtinama laivų variklių galios kontrolė (siūloma tam tikrų kategorijų laivuose įdiegti variklio galios stebėjimo ir registravimo įtaisus), nustatomi nauji reikalavimai fiziniam laivų talpos tikrinimui.

Tuo metu mėgėjams siūloma numatyti reikalavimą teikti duomenis apie sugautus žuvų kiekius, taip pat registruoti laivus, naudojamus žvejoti rūšis tų žuvų, kurioms taikomos specialios išsaugojimo priemonės, taip pat reikės ženklinti ir mėgėjų žvejybos įrankius. Tokie reikalavimai būtų taikomi tiek pavieniams fiziniams asmenims, tiek įmonėms, organizuojančioms mėgėjų žvejybą, įskaitant varžybas. Draudimas parduoti mėgėjiškos žvejybos metu sugautas žuvis išliks.

Anot ŽŪM, šiuo metu galiojanti žuvininkystės kontrolės sistema nebeatitinka šiandienos poreikių ir yra nepakankamai neefektyvi.

Aplinkos ministerijos duomenims, vidutiniškai Lietuvoje yra apie 170 tūkst. žvejų mėgėjų, tuo tarpu versline žvejyba užsiima apie 300 žmonių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS