FNTT demaskavo statybininkams algas vokeliuose mokėjusį įmonės direktorių | Diena.lt

FNTT DEMASKAVO STATYBININKAMS ALGAS VOKELIUOSE MOKĖJUSĮ ĮMONĖS DIREKTORIŲ

  • 7

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl statybų bendrovėje darbuotojams mokėto neoficialaus atlyginimo. Skaičiuojama, kad tuometinis statybų bendrovės vadovas sumokėjo 60 tūkstančių eurų „vokeliuose“.

Tyrimo metu išaiškinta, kad statybų bendrovė remontavo ir statė namus Klaipėdoje ir jos rajone, o Nidoje renovavo keletą gyvenamųjų namų.

Statybos darbus atliko kelias brigadas sudarę 44 darbuotojai. Su darbuotojais sudarytose darbo sutartyse buvo nustatytas ir kas mėnesį jiems mokamas minimalus darbo užmokestis ir priedas už darbus lauke.

Bendra darbuotojo atlyginimo suma siekė apie 450 eurų. Tačiau kita dalis darbo užmokesčio, priklausomai nuo atliktų darbų kiekio ir sudėtingumo, statybininkams buvo mokama neoficialiai. Tyrimo metu nustatyta, kad tuometinis statybų bendrovės direktorius turėjo užrašus, kuriuose fiksuodavo kiekvieno darbuotojo atliktus darbus ir individualiai skaičiuodavo priklausantį neoficialų atlyginimą, kuris buvo mokamas kiekvienam ir galėjo siekti nuo 250 iki 400 eurų. Bendrovės direktorius neoficialius atlyginimus mokėjo grynaisiais pinigais, su darbuotojais atsiskaitydamas statybų aikštelėse.

Paskaičiuota, kad per vienus metus apgaulingai tvarkant statybų bendrovės buhalteriją ir neteisingai teikiant duomenis mokesčių administratoriui, buvo išvengta sumokėti daugiau kaip 52 tūkstančiai eurų mokesčių ir įmokų.

Tyrimo metu statybos bendrovė atlygino valstybės biudžetui padarytą piniginę žalą.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas patvirtino prokurorės nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą ir direktorių atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

DG

Vyras-statybininkas su patirtim,eilę metų dirbantis skandinavų įmonėje.Kadangi šeima čia, labai norėjo grįžti iš emigracijos.Skambino ir buvo susitikęs su daugiau nei dešimt darbdavių. Atlyginimas siųlomas gal ir neblogas,bet beveik visur jau pirmojo susitikimo metu buvo pasakoma kiek bus ant popieriaus,o kiek ,,priedo,, į rankas.Tad nusispjovė ir išvažiavo atgal,nes nebemoka būti mulkinamu,kad ir tokiu būdu.Šeimai liūdesys..Klausimas - kodėl vis dar sugaunami ir baudžiami tik vienetai,kai visi žino,kad galbūt tik vienetai moka tvarkingai.

Anonimas

vakar per žinias skelbė kiek kai kurių verslininkų turtai padidėjo kas tuos turtus uždirba jiems o nepaklausia kiek padidėjo tų įmonių darbininkų atlyginimai priversti verslininkus didinti atlyginimus o ne sau pelnus krauti tada didės ir mokytojų ir daktarų ir pensininkų piniginės netruks ir darbininkų ir emigrantai sugrįš savus išvarė svetimšalius priima į darbą nes tie dirba už minimumą ir vėl verslininkams gerai bet jie sąžinės neturi nė už centą

Valtr

kur alga minimumas ten vokeliai ,na ar is tikruju valdzia durna
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS