Papūga iškeikė gelbėtojus | Diena.lt

PAPŪGA IŠKEIKĖ GELBĖTOJUS

Didžiosios Britanijos sostinės ugniagesiai vos nenukrito nuo kopėčių, kai pakilę prie ant stogo tupėjusios papūgos iš jos sulaukė keiksmažodžių pliūpsnio trimis kalbomis.

Brangiausios pasaulyje papūgų šeimos – arų patelė Jessie pabėgo nuo šeimininkų. Netoli – ant kaimynų stogo. Net tris paras ant jo laiką leidęs paukštis privertė nerimauti ne tik savininkus, bet ir aplinkinius gyventojus.

Šeimininkas kreipėsi į Gyvūnų apsaugos tarnybą, o šios institucijos pareigūnai, paskėsčioję rankomis, rekomendavo prašyti ugniagesių pagalbos.

Kai pastarieji užsiropštė kopėčiomis, Jessie leido vyrams suprasti, kad jokių gelbėtojų jai nereikia. Jog būtų įtikinamiau, papūga šiurkščiu žargonu pasiuntė juos kuo toliau anglų, turkų ir graikų kalbomis.

Sparnuočio savininkai ugniagesiams papasakojo, kad jų augintinė moka ne tik keiktis, bet ir tarti meilius žodžius. Po to gelbėtojas tarė: "Aš tave myliu", Jessie atsakė: "Aš tave irgi myliu." Tačiau po šios gražios frazės ara vėl pabėrė keiksmažodžių laviną. Negana to, perskrido ant kito stogo.

Ugniagesiams įkyrėjo vaikytis sparnuotąjį poliglotą ir paliko paukštį ramybėje.

Istorijos pabaiga – lyg pasakoje. Kai atsibodo nuotykiai ant stogų, Jessie sveika ir gyva pati parskrido namo.

Ilgai gyvena

Arų šeimos papūgos gali gyventi net 100 metų. Tačiau vidutiniškai gyvena 40–70 metų. Tai irgi daug. Smulkios papūgos gyvena mažiau: 20–25 m.

Paukštis – rekordininkas

Į Gineso rekordų knygą įrašyta papūga Žako mokėjo daugiau nei 400 žodžių, kalbėjo rišliais sakiniais ir keliomis kalbomis.

Būkite atsargūs

Didžiausią snapą turi juodoji kakadu. Šios papūgos snapo ilgis – 10 cm. Ji nesunkiai gali perkąsti pirštą. Žodis "kakadu" kilęs iš malajų žodžio "kakatua", reiškiančio "žnyplės".

Gairės: kokteilis
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Zelemunčikas

Pabandytų pasišakoti prieš mūsų policininkus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS