Pasų kolekcininkai | Diena.lt

PASŲ KOLEKCININKAI

"Kokteiliui" pavyko sužinoti valstybes, kurių pilietybė kainuoja brangiausiai.

Akivaizdi lyderė – Austrija. Norinčiajam būti šios valstybės piliečiu reikėtų patuštinti sąskaitą kone 24 (23,75) mln. JAV dolerių. Tiesa, šią sumą gali sudaryti ne vien pinigai, o investicijos į šios šalies ekonomiką.

Antroje vietoje esančio Kipro valstybė, prieš suteikdama pilietybę, paprašys, kad investuotumėte šioje saloje, palyginti su Austrija, dešimt kartų mažiau – "tik" 2,375 mln. dolerių.

Turtingi verslininkai, pavyzdžiui, Maltos pasą, kuriam gauti reikia pakloti 1,065 mln. dolerių, perka lyg daiktą – tarsi jachtą ar lėktuvą.

"Kokteilį" pasiekė informacija, kad yra turtuolių, kurie kolekcionuoja valstybių pasus.

Pirmajame dešimtuke dar yra Turkija (1 mln.), Vanuatu (226,5 tūkst.), Grenada (208,25 tūkst.), Sent Kitsas ir Nevis (150 tūkst.), Sent Lusija, Dominika, Antigva ir Barbuda (po 100 tūkst.).

Aštuonios valstybės iš šio dešimtuko – lengvatinio apmokestinimo ("ofšorinės"), tačiau ne tai vilioja pilietybių ieškotojus. Daugelis jose tikisi saugumo.

Lietuvos pilietybė įgyjama

Gimstant, taip pat suteikus supaprastinta, natūralizacijos arba išimties tvarka, grąžinus pilietybę arba Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių nustatytais pagrindais.

Įsigyti už pinigus – neįmanoma.

Yra tvarka

Lietuvos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus Pilietybės įstatyme numatytus atskirus atvejus.

Lietuvos pilietis, gyvenantis kitoje valstybėje, nepraranda Lietuvos pilietybės.

Lietuvos pilietis, sudaręs santuoką su kitos valstybės piliečiu, ją nutraukęs, taip pat pasikeitus jo sutuoktinio pilietybei, nepraranda Lietuvos pilietybės.

Lietuvos pilietis turi teisę atsisakyti Lietuvos pilietybės.

Iš Lietuvos piliečio pilietybė negali būti atimta.

Vaiko, kuris Lietuvos pilietybę įgijo gimdamas, pilietybė nesikeičia pasikeitus jo tėvų ar vieno tėvų pilietybei.

Gairės: kokteilis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS