Lietuvis įtariamas iš dviejų JAV bendrovių išviliojęs 100 mln. dolerių | Diena.lt

LIETUVIS ĮTARIAMAS IŠ DVIEJŲ JAV BENDROVIŲ IŠVILIOJĘS 100 MLN. DOLERIŲ

  • 0

Jungtinių Valstijų teisėsauga pateikė kaltinimus lietuviui dėl sukčiavimo, pinigų plovimo ir tapatybės vagystės. Lietuvos pareigūnų sulaikytas Evaldas Rimašauskas įtariamas iš dviejų JAV tarptautinių kompanijų sukčiaujant išviliojęs 100 mln. dolerių (beveik 93 mln. eurų), pranešė JAV Teisingumo departamentas.

„Kitoje pasaulio pusėje E.Rimašauskas taikėsi į tarptautines internete veikiančias kompanijas ir apgavo jų agentus bei darbuotojus, kad šie pervestų 100 mln. dolerių į užjūrio banko sąskaitas, kurias jis kontroliavo“, – sakė Niujorko Pietų apygardos federalinio prokuroro pareigas einantis Joonas H. Kimas (Džunas H.Kimas).

„Ši byla turėtų tapti perspėjimo signalu visoms kompanijoms – net ir labiausiai rafinuotoms – kad jos taip pat gali tapti kibernetinių nusikaltėlių aukomis“, – teigė pareigūnas.

Pasak jo, dalis pavogtų lėšų JAV kompanijoms buvo grąžinta.

JAV teisėsaugos duomenimis, E.Rimašauskas sukčiavimo schemą organizavo nuo 2013 iki 2015 metų.

Jis buvo įregistravęs įmonę Latvijoje, kurios pavadinimas buvo analogiškas Azijoje veikiančiai kompiuterinių įrangos gamintojai. Bendrovės Latvijoje vardu E.Rimašauskas valdė kelias banko sąskaitas.

Lietuvis įtariamas siuntinėjęs elektroninius laiškus į dvi JAV kompanijas, kurios reguliariai pervesdavo daugiamilijonines sumas Azijoje registruotai kompanijai. Prisidengdamas suklastotais laiškais, sudariusiais įspūdį, kad jie yra siunčiami Azijos bendrovės darbuotojų, taip E.Rimašauskas galimai nukreipė pinigų srautus į savo valdomas banko sąskaitas.

Pareigūnai teigia, kad lietuvis vėliau pervesdavo gautus pinigus į banko sąskaitas Latvijoje, Kipre, Slovakijoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Honkonge. Jis taip pat įtariamas naudojęs suklastotus čekius, sutartis ir laiškus, kad suklaidintų bankų darbuotojus ir pagrįstų didžiulius pinigų pervedimus.

Tokia schema yra vienas panašių, pastaruoju metu populiarėjančių nusikaltimų pavyzdžių, vadinamų „verslo elektroninio pašto fišingu“. Tokių nusikaltimų metu sukčiai išvilioja pinigus iš kompanijų, dirbančių su užsienio šalių tiekėjais ir reguliariai vykdančių pinigų pervedimus. Siųsdami elektroninius laiškus nusikaltėliai apsimeta tų užsienio šalių įmonių darbuotojais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS