Siaubą ligoninėje patyrusi D. Tamošiūnaitė: tokios medikų apatijos nebuvau mačiusi | Diena.lt

SIAUBĄ LIGONINĖJE PATYRUSI D. TAMOŠIŪNAITĖ: TOKIOS MEDIKŲ APATIJOS NEBUVAU MAČIUSI

  • 18

Keturiolikmetė Daivos Tamošiūnaitės dukra Adelė per savo trumpą gyvenimą ligoninėje yra buvusi tik du kartus.

Pirmąkart, kai pasaulį išvydo net trimis mėnesiais per anksti, sverdama vos 640 gramų, ir dabar, būdama paauglė. „Pirmą sykį medikai išgelbėjo mano dukros gyvybę, o antrąsyk galėjo ir pražudyti”, – šį ketvirtadienio vakarą 20.30 val. LNK laidoje „Valanda su Rūta” prisipažins Daiva.

Ketvirtadalis Lietuvos gyventojų  nepatenkinti valstybinėse gydymo įstaigose teikiamų paslaugų kokybe. Tokią tendenciją atskleidžia „Vilmorus“ atlikta apklausa. Tačiau Medikų dienos proga medikai surengė mitingą ir išėjo į gatves reikalaudami valdžios didesnio užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų.

Nacionalinio Vėžio instituto gydytoja radiologė  Jekaterina Šemetova-Pocė  kartu su vyru, tos pačios įstaigos chirurgu, augina tris vaikus. Jekaterina su vyru kiekvienas uždirba apie tūkstantį eurų. Pagal dabartinį standartą 18 metų pradirbę jie šiaip taip patenka ar net nepatenka į viduriniosios klasės apibrėžimą. Medikė maistą ir kitus produktus perka su akcijomis, o per metus gali sau leisti įsigyti tik vienus džinsus – taupyti tenka kiekviename žingsnyje.

Lazdynų ligoninės toksikologas  Markas Barkovski dirba trijuose darbuose, kad galėtų pasirūpinti šeima ir mažamečiu sūnumi. Medikas sukasi taip, kad turi dvi laisvas dienas per mėnesį.

Puikiai žinau, kad nuo alergijos priepuolių žmonės miršta, o jie net kraujo tyrimo nepaėmė!

Tačiau šį ketvirtadienio vakarą laidoje pamatysime ir medikams priekaištų turinčių pacientų. Viena jų – žinoma TV laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė. Prieš metus Daiva išlėkė į Kauną švęsti draugės gimtadienio, bet po kelių valandų sulaukė išsigandusios Adelės močiutės skambučio – su ja likusi mergaitė staiga pradėjo kalbėti nerišliai ir jautėsi taip silpnai, kad vos pastovėjo ant kojų. Močiutė staigiai iškvietė greitąją.

Greitosios pagalbos automobilyje prireikė mergaitės asmens kodo. Nors natūralu, tokiomis akimirkomis mažiausiai galvojama apie tai, kokius dokumentus reikia pasiimti. Suglumusi močiutė puolė skambinti Daivai, visa laimė, kad po ranka mama turėjo dokumentus.

Daiva po pusantros valandos atlėkė iš Kauno atlėkė į Vilnių, į priimamojo skyrių, ir išvydo savo vaiką visiškai suglebusią invalido vežimėlyje. „Kiek esu mačiusi, taip atrodo vaikai su psichine negalia. Rankytės, kojytės susivynioję. Galvytė nuleista ant peties, nes kaklas jos nelaiko. Adelė nė sakinio suregzti negalėjo“, – pasakojo Daiva.

Per pusantros valandos, kurią Adelė su močiute praleido ligoninėje, gydytojai mergaitei atliko tik šlapimo tyrimą. „Puikiai žinau, kad nuo alergijos priepuolių žmonės miršta, o jie net kraujo tyrimo nepaėmė! Laikė Adelę priimamajame pasodintą pusantros valandos. Per tą laiką tik pildė popierius”, – prisimena žinoma moteris.

Daiva ėmė aiškintis, kodėl medikai nepadarė elementaraus kraujo tyrimo, kodėl neadekvačiai besielgiančiam vaikui neatliko galvos kompiuterinės tomografijos. Į isteriją puolusiai mamai viena priimamojo medikių atsakė: „Mes juk nežinome, kaip tas vaikas atrodė anksčiau“.

Daivą ypač liūdina tai, kad ledai pajudėjo tik jai ėmus kelti triukšmą. Tik tuomet mergaitė buvo perkelta į reanimaciją, kur per nepilną valandą jai buvo atlikti visi reikiami tyrimai. Ryte 14–metė jautėsi puikiai ir iki šiol nieko neprisimena apie lemtingą vakarą.

Beje, Daiva nustebo, kai vėliau sulaukė ir vienos iš greitosios pagalbos mašinoje buvusių medikių skambučio. Moteris pasiteiravo, kas gi, vis dėlto, buvo nutikę Adelei – esą tai labai svarbu jos patirčiai.

Priimamajame Daivai atrodė, kad ten laikas sustojęs, tokios medikų apatijos ji nebuvo mačiusi. „Žinote, ponia, sekmadienio vakaras...“, – tokio pasiaiškinimo sulaukė Daiva. Ji sako, kad ligoninės priimamajame už vaiko gyvybę svarbiau formalumai ir popierizmas.

„Tikrai žinau, kad jeigu nebūčiau pakėlusi triukšmo, tos tomografijos mano vaikui vakare nė nebūtų padarę, o mes būtume ėjusios iš proto visą naktį, – sakė Daiva. – Tokio siaubo ir streso neturėjau nuo jos gimimo. Tada patyriau didžiulį siaubą po keturiolikos metų”.

Medikai taip ir nenustatė, kad nutiko Adelei, pati Daiva padarė prielaidą, kad Adelė galėjo sumaišyti labai panašiai atrodančius vaistus ir vietoj vaistų nuo alergijos išgėrė raminamųjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

mama

...Juokinga,ko prisvilote prie D.Tamosiunienes finansu?? Kalba vyksta apie moters -mamos dukrele ;tai suprantama ,jog mama matydama ligonineje apsoliutu neveikluma -mama pasiurpus ,;o alergija yra labia sunki liga -busena,kuri bet kuriuo metu pereinai astma ,dusindama zmogu ,,o kad mergaite galejo sumaisyti paemus kita vaista isgerti...tai ivykti gali ir senam ,ir jaunam ,ir labai. gudriam o kas del mediku---atlyginimai jiems yra juokingi jie isvyksta I svetur [nors noretu likti savo zemeje] o svetur juk niekas nelaukia ir reikia pradeti nuo nulio butina ivertinti medikus ir kelti atlyginimus;o butent TU mediku,su kuriais susidure MAMA buna!! bet ne visi oi ne visi,.

siluetas

Geriau mokykit vaiką kad svetimų vaistų negertų ir nekelkit triukšmo jeigu įtariat kas atsitiko. Išsimiegos ir praeis. žinomumas ne visada suteikia pirmumą ligonineje...

Maldeikienė

Ji nebuvo Alma Adamkienė.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS