Valentino dienos kuriozai iš viso pasaulio | Diena.lt

VALENTINO DIENOS KURIOZAI IŠ VISO PASAULIO

  • 0

Norime to ar ne: kasmet vasario 14-ąją švenčiama Valentino diena. Vokiečių portalas „stern.de“ pateikia su šia diena susijusių kuriozų iš viso pasaulio.

Nelaimingai įsimylėjusiems zoologijos sodas Bronkso rajone siūlo kai ką ypatingo: čia savo buvusios meilės vardu galima pavadinti tarakoną. Tai puiki idėja ir humoro nestokojančioms poroms.

Pakistane tuo tarpu uždrausta švęsti meilės dieną. Tokį sprendimą neseniai priėmė Aukštasis teismas Islamabade. Šalyje tabu yra reklama, agituojanti viešai švęsti įsimylėjėlių dieną. Jau 2016-aisiais Pakistano prezidentas Mamnoonas Hussainas ragino gyventojus ignoruoti šią progą. Religinių grupių nariai ir didžiausia Pakistano islamistinė partija „Jamaat-e Islami“ Valentino dieną vadina neislamiška. Jie agituoja vietoj jos minėti „Kuklumo dieną“.

Vasario 14-oji krislas akyje, regis, yra ir Indonezijos Makasaro miesto merui Mohammadui Ramdhanui Pomantui: jis šią dieną nusprendė išnaudoti prezervatyvų kontrolei. Musulmonas politikas pernai uždraudė parduoti „sargius“ santuokos ryšiais nesusaistytiems asmenims. „Valentino diena yra meilės diena. Tačiau tai nereiškia, kad meilės vardu galima daryti viską“, - naujienų agentūrai „Antara“ sakė 53-ejų meras. Jis teigė norįs užbėgti už akių moralės žlugimui.

2000-aisiais prieš meilės tendenciją stojo ir viena britų radijo stotis: ji Valentino dieną surengė loteriją, kurios prizas buvo - skyrybos. Kartu laimėtojas buvo apdovanotas kelione į Karibus - žinoma, vienumoje.

Ir vis dėlto įsimylėjėlių dieną dažniausiai lydi pozityvios akcijos. Paštas Nyderlanduose, pavyzdžiui, prieš dvejus metus vietoj pašto ženklo toleravo bučinio atspaudą. Greito maisto tinklai taip pat rado būdą savaip paminėti Valentino dieną. „Subway“, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje klientams siūlo nemokamą sumuštinį bei bandelę. „Burger King“ filialai žengė dar toliau: čia vyresni nei 18 metų pirkėjai be mėsainio ir keptų bulvyčių dar gauna ir sekso žaisliuką.

Latvijos sostinėje Rygoje pernai nemokamai buvo galima važiuoti mikroautobusu, jei įsimylėjėliai matant vairuotojui pasibučiuodavo. Tai, kad nulinis tarifas galiojo tik heteroseksualioms poroms, savaime suprantama, sulaukė LGBT bendruomenės (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) kritikos.

Beje, daugiausiai bučinių Valentino dieną būta 2009 metais Meksike. Čia tada bučiavosi 39 879 asmenys - pasaulio rekordas. Nelyginis skaičius gavosi todėl, kad vienu metu tarpusavyje galėjo bučiuotis daugiau nei du žmonės.

Valentino diena palieka pėdsaką ir „Youtube“ tinkle. Pernai Erico Carmeno dainos „All by myself“ paieškų skaičius, palyginti su 2015-aisiais, šoko 101 proc., rodo „Google“ duomenys. Ši daina neabejotinai skamba ir kai kuriuose „Anti-Valentino dienos vakarėliuose“, kurie yra puiki alternatyva vienišiams ar romantiškos nemėgstančioms poroms ir kurie visų pirma rengiami JAV didmiesčiuose.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS