Lietuvio pastangos tapti turtingesniam emigracijoje sukėlė insultą | Diena.lt

LIETUVIO PASTANGOS TAPTI TURTINGESNIAM EMIGRACIJOJE SUKĖLĖ INSULTĄ

  • 6

Prieš 21 metus šiaulietis Karolis Kaminskas atvyko laimės ieškoti į Ameriką. Tačiau nebuvo ji lengvai pasiekiama – vyrui teko paaukoti praktiškai viską.

K. Kaminsko gyvenimas kelis kartus vertėsi aukštyn kojomis ir kiekvieną kartą vis skaudžiau. Karolis ne tik sėdėjo Jungtinių Valstijų kalėjime, bet ir bandydamas tapti turtingu vos nenumirė.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Karolis iškart pajuto verslininko pašaukimą ir bandė imtis įvairiausių veiklų. Iš pradžių Šiauliuose, vėliau Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o dar vėliau – Amerikoje. Jungtinės Amerikos Valstijos – tai šalis, kur bet koks valytojas gali tapti milijonieriumi – įsitikinęs Karolis, nuo kurio sėkmė ilgą laiką nesisuko. „Turėjau 16 taškų Čikagoje, kur buvau vadovas. Vienu metu pas mane dirbo 67 lietuviai“, – atviraus jis.

Tiesa, ne viskas Jungtinėse Valstijose rožėmis klota. Šiauliečiui K. Kaminskui 10 mėnesių teko praleisti Amerikos kalėjime. Išleistas į laisvę Karolis neturėjo nė vieno draugo, nė vieno artimojo šalia savęs. Pinigų taip pat neliko... Vyras metė sau iššūkį vėl viską pradėti nuo pradžių, tačiau kaip greitai sėkmė aplankė, taip greitai ji ir pasitraukė. Atrodė, kad iš rankų slystantis verslas dar kartą sugriaus gerą jo gyvenimą, todėl darė viską, kad tik neprarastų pinigų.

Dėl patiriamo streso Karolis nemiegodavo paromis. Kol galiausiai – insultas, sugriovęs nuolat skubančio ir pinigus skaičiuojančio verslininko pasaulį. Viskas staiga sulėtėjo ir tai, kas vyko anksčiau, neteko prasmės. Čikagoje gyvenantis Karolis dvejus metus buvo prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio. „Buvau blogas žmogus, todėl kai man nutiko nelaimė, šalia nebuvo tų, kurie norėtų padėti“, – svarstys K. Kaminskas.

Praėjus dvejiem metams po insulto Karolis pagaliau suvokia, kad prarasti pinigai nieko nereiškia, o tai, kad liko gyvas, yra didžiulis laimėjimas ir dar vienas šansas kabintis į gyvenimą. Šiuo metu Karolis neturi jokių ypatingų turtų, tačiau dėl to nepergyvena. Vyras sako, kad savo viduje jis šimtu procentų pasikeitęs – seni bičiuliai jį sunkiai pažintų. Amerikietiškų kalnelių istorija šiauliečio K. Kaminsko gyvenime – šį vakarą 19.30 val. per LRT.

Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

GALERIJA

  • Lietuvio pastangos tapti turtingesniam emigracijoje sukėlė insultą
  • Lietuvio pastangos tapti turtingesniam emigracijoje sukėlė insultą
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

io ką lietuvoje sukialia,yra tokie vagys meidovis vilniuje,kurie niekada žmonėms atlyginimų nemoka ir dar jūs landzberginiai šiukšlės tauzijat nesamones

Kęstas

Kaip realiai apsisaugoti nuo emigracijos, o ne skleidžiant naivią propagandą apie insultus? Ar kas nors galvoja, kad reikia skaitmeninti Lietuvos ūkį? Ne. Atsimenate, Kubilius siūlė visai Lietuvai gaminti daugiau lazerių, o Uspaskichas siūlė visai Lietuvai gaminti daugiau marinuotų agurkėlių. O be knygų skaitmeninimo nieko kito lietuvių kalba apie skaitmeninimą neaptinkame. Tuo tarpu pasaulio įmonės skubiai skaitmenina jų veiklą. "Įmonėms dabar yra du pagrindiniai klausimai: kaip to pasekoje keičiasi verslo modelis ir kaip keičiasi verslo procesai? Pirmasis susijęs su rinka, antrasis - su vidaus organizacija. Jei nenorite susidurti su tuo, jūs neturite ateities.

Kęstas

Dramatiški tokio nesugebėjimo prisitaikyti pavyzdžiai: enciklopedija iš "Brockhaus" (pakeista internetine enciklopedija Wikipedia), "Kodak" fotoaparatas (pakeistas skaitmeninių fotoaparatų), telefonų gamintoja "Nokia" ( pakeista kompanijomis "Apple" ir "Samsung"), daugelis mažmenininkų ( kuriuos išstūmė kompanija "Amazon"). Todėl, kas nori išgyventi, turi greičiau skaitmeninti jų veiklą." Bent jau aptarkime šitą Lietuvoje. Nejaugi išmirsime, kaip dinozaurai, nes turime graikiško riešuto dydžio smegenis ir nieko nesusigaudome šiandieniniame pasaulyje? Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS