R. Juknevičienė siūlo pradėti jaunuolių šaukimą tuoj po mokyklos | Diena.lt

R. JUKNEVIČIENĖ SIŪLO PRADĖTI JAUNUOLIŲ ŠAUKIMĄ TUOJ PO MOKYKLOS

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė siūlo nuo 2024 metų pereiti prie visuotinio jaunuolių šaukimo tuoj po mokyklos. Tokį pasiūlymą ji registravo Seime.

Parlamentarė siūlo pereiti prie visuotinio šaukimo modelio, kai privalomai būtų šaukiami vaikinai (19 m.) iš karto baigus vidurinę mokyklą, kitaip nei dabar, kai 18-26 metų jaunuoliai šaukiami atsitiktinės atrankos principu. Siūlymas teikiamas remiantis Krašto apsaugos ministerijos atliktu Visuotinės karo prievolės poreikių, galimybių ir apribojimų vertinimu.

„Turime imtis tolesnių žingsnių, užtikrinančių kariuomenės rezervo kūrimą ir visuomenės parengimą gynybai, todėl manau, kad 2024 metai yra tinkamas laikas pereiti prie visuotinio šaukimo, jei ir toliau būtų numatoma tolygiai didinti finansavimą krašto apsaugai. Visuotinio šaukimo modelis, kai privalomai šaukiami vaikinai iš karto po viduriniojo ugdymo mokyklos baigimo, būtų daug priimtinesnis ir patiems jaunuoliams. Jaunuoliai žinotų, kad baigę mokyklą turės atlikti karinę tarnybą (jei sveikata tam tinkama) ir toliau atitinkamai planuoti savo gyvenimą“, - teigia R. Juknevičienė.

Pasak Seimo narės, tarnaudami jaunuoliai išsiugdo įgūdžių, kurie neabejotinai praverčia ir tolesniame jų gyvenime. Be to, šiuo metu taikoma plati amžiaus imtis, kai gali būti pašaukti 19-26 metų vyrai, sukelia nepatogumų jaunuoliams, nes kai kuriems tenka atidėti esamus planus ar įsipareigojimus.

Siūlyme yra numatoma didinti atliekančių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ribinį skaičių iki tais metais prognozuojamo tinkamų tarnybai 19-mečių jaunuolių (vyrų) maksimalaus skaičiaus. Numatomas šaukiamų jaunuolių skaičius didėtų 1500 jaunuolių, lyginant su Vyriausybės pateiktu projektu.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Tika

realiai kai atviros sienos esant karui, 50 proc. liaudies pasišalins iš Lietuvos ir viskas. O jeigu tektų gintis mus traiškytu kaip muses, su auksinėmis šakutėmis prieš rusų tankus nepakariausi...

Laima

Liuda, pakraipa nuo tarnavimo nepriklauso, tai gamtos reikalai. O tarnavo ar ne tarnavo nuo to zmogus nepasikeis ir juokinga manyti, kad ginklo laikymas, ujimas suteikia vyriskumo. Galu gale nuo ko ruosiasi mediniu automatu armija ginti? Juokinga , jei nebutu graudu. Visi sie sauktiniai, atsiradus tikrai gresmei, bus tik "patranku mesa" ir niekam ju gyvybe nerupes. Lai visi seimunai parodo pavyzdi ir visus savo sunus anukus siuncia tarnauti.

Anonimas

Gal nors vieną savą pradžiai j mėsmalę paleidžia o paskui siūlo... Tuo lab jog ne Tėvynę gynt i ameriknišką naftą.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS