Prieš rudens sesiją valdantieji vėl sukirto rankomis | Diena.lt

PRIEŠ RUDENS SESIJĄ VALDANTIEJI VĖL SUKIRTO RANKOMIS

  • 4

Valdančiųjų „valstiečių“ ir socialdemokratų Seime vadovai tikisi rudens sesijos pradžią pradėti susitarimu dėl bendro darbo, nepaisant skirtingų pozicijų dėl koalicijos ateities Socialdemokratų partijos (LSDP) viduje.

„Nėra visiškos ramybės, bet nėra ir išskirtinio neramumo. Atrodo, kad pradedame dirbti stabiliai ir rugsėjo 10 dieną mes esame paprašę galutinio atsakymo. Šiuo metu ruošiamas memorandumas, po kuriuo kviesime pasirašyti, kad žinotume, kiek turime pritariančiųjų bendram darbui“, – po Seimo vadovybės, Vyriausybės bei frakcijų vadovų susitikimo Seime žurnalistams sakė parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Andrius Palionis savo ruožtu teigė, kad dar nėra aišku, kaip vadinsis planuojamas „valstiečių“ ir socialdemokratų frakcijų susitarimas dėl bendro darbo, o dėl šiuo metu derinamo dokumento frakcija apsispręs sekmadienį prieš pirmąjį Seimo sesijos posėdį.

„Visi įsikabinę memorandumą, dar niekas nežino, kaip tas susitarimas vadinsis, jei jis bus. Pas mus įrašyta – projektai, susiję su progresiniais mokesčiais, socialiniai projektai, vaikų pradinukų maitinimas nemokamas, vaikų pinigai. 10 dieną yra frakcijos posėdis, ir mes sulaukę koalicijos partnerių pasiūlymų mūsų pasiūlytam susitarimo tekstui frakcijoje svarstysime ir bus frakcijos sprendimas, ar mes galime susitarti dėl tam tikrų pozicijų, ar ne“, – žurnalistams sakė A.Palionis.

Jis tvirtino su Socialdemokratų partijos vadovu Gintautu Palucku dar neaptaręs siūlymo pasirašyti susitarimą su „valstiečiais“. LSDP vadovas šią po A.Palionio ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikimo trečiadienį paskelbtą iniciatyvą pavadino akibrokštu. „Tai yra akibrokštas partijai prieš priimant sprendimą dėl koalicijos, mėginti sutvirtinti byrančios koalicijos pamatus tokiu partijos netvirtintu, nesvarstytu ir nematytu susitarimu“, – BNS sakė G.Paluckas.

A.Palionis tarp socialdemokratų siūlymų memorandumui nurodė išlaikyti neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) vaikus auginantiems dirbantiesiems, jį „valstiečiai“ siūlo naikinti, kartu visoms šeimoms skiriant išmokas už vaikus.

„Su vaiko pinigais Vyriausybė siūlo naikinti papildomą NPD, mes siūlome palikti dirbantiesiems, kad būtų papildoma skatinamoji priemonė auginantiesiems vaikus ir kad būtų visiems vaikams papildomi pinigai“, – sakė A.Palionis.

Taip pat socialdemokratai siūlo, kad 2018 metais išmoka už vieną vaiką siektų 30 eurų, kaip ir numato Vyriausybė, bet iki 2020 metų ji turėtų didėti iki maždaug 100 eurų.

„Vaiko pinigai 30 eurų yra finansiškai pamatuota galimybė, kolegos nori daugiau, taip, mes sieksime, kad būtų 30 eurų 2018 metais, vėliau pagal mūsų makroekonominius rodiklius tai būtų didinama ir pasiektų realią tam tikrą ribą 2020 metais“, – apie vaiko pinigus kalbėjo S.Skvernelis.

Aš labai džiaugiuosi, kad tarp mūsų frakcijų nesutarimų nėra, tarp „valstiečių“ ir socialdemokratų, nes mes taip pat matome sprendimus ir kryptį, kuria turime eiti.

Kalbėdamas apie susitarimą dėl frakcijų bendro darbo premjeras teigė: „Negalime elgtis neatsakingai, būti kažkokių žmonių ar žmogaus įkaitais, ir turėti nestabilią situaciją. Mes dar laukiame (atsakymo), ir mano pozicija nekinta, mes norime aiškumo.“

Jei socialdemokratai nuspręstų nepasirašyti susitarimo dėl bendro darbo, pasak S.Skvernelio, „Vyriausybė, ar mažumos sąlygomis, ar kitais formaliais-neformaliais susitarimais su kitomis frakcijomis užtikrins tų sprendimų, kurie reikalingi valstybei, priėmimą“.

Didžiausios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad jokių nesutarimų tarp „valstiečių“ ir socialdemokratų frakcijų nėra, jis tikisi formalios arba neformalios socialdemokratų paramos Vyriausybės teikiamiems projektams.

„Aš labai džiaugiuosi, kad tarp mūsų frakcijų nesutarimų nėra, tarp „valstiečių“ ir socialdemokratų, nes mes taip pat matome sprendimus ir kryptį, kuria turime eiti. Manau, kad visi ginčai, kurie yra (socialdemokratų) partijoje, bus pabaigti, ir mes sėkmingai galėsime toliau dirbti. Dabartinis sąlyginis susipriešinimas Socialdemokratų frakcijos narių ir partijos vadovybės nesusijęs su mūsų darbu Seime ir prioritetais, kuriais remiasi mūsų koalicija ir Vyriausybė“, – žurnalistams po susitikimo sakė R.Karbauskis.

Anot jo, susitarimas su socialdemokratais gali būti ir neformalus: „Galbūt negalės būti formalus, bus neformalus. Aš tik pakartosiu, kad mes turime tą patį požiūrį į pokyčius, kurie daromi, kažkokių ginčų tarp frakcijų nėra, ir mes taip pat suprantame, ką turime padaryti Lietuvos naudai.“

A.Palionis, trečiadienį susitikęs su premjeru S.Skverneliu, tvirtino, kad Seimo socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijos numato memorandumu įtvirtinti bendradarbiavimą rudens sesijoje. Pasak S.Skvernelio, frakcijų susitarime bus aptarti svarbiausi rudens sesijos darbai. Tarp jų jis išskyrė biudžeto tvirtinimą, mokesčių pakeitimus, socialinės atskirties bei skurdo mažinimui skirtus sprendimus.

Šiuo metu vyksta Socialdemokratų partijos skyrių apklausa dėl koalicijos su „valstiečiais“ ateities. Apklausa turi baigtis rugsėjo 20 dieną, o sprendimą priims partijos taryba, posėdis planuojamas 23 dieną. Savo nuomonę jau pareiškė 42 LSDP skyriai: 31 iš jų siūlo trauktis iš koalicijos, 5 siūlo joje likti, dar 6 skyriai ragina rengti naujas derybas dėl koalicinės sutarties.

Eilinė rudens sesija prasideda sekmadienį.

GALERIJA

  • Prieš rudens sesiją valdantieji vėl sukirto rankomis
  • Prieš rudens sesiją valdantieji vėl sukirto rankomis
  • Prieš rudens sesiją valdantieji vėl sukirto rankomis
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

galvoju, kad

būtų gerai, kad tokios šiaulienės, bernatonai išnyktų iš Seimo?.

yo

sysai , kirkilai , komuniagos , karbauskiai

Jomaga

Is kur ten sazine...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS