Opozicijos pastangomis LEU jungimo prie VDU klausimas atidėtas | Diena.lt

OPOZICIJOS PASTANGOMIS LEU JUNGIMO PRIE VDU KLAUSIMAS ATIDĖTAS

  • 3

Seimas penktadienį planavo apsispręsti dėl kelių Kauno universitetų pertvarkos, taip pat Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) prijungimo prie Vytauto Didžiojo universiteto, tačiau procesus pristabdė Seimo opozicija.

Svarstant nutarimo projektą, kuriuo Seimas pritartų Vilniuje įsikūrusio LEU bei Kaune įsikūrusio Aleksandro Stulginskio prijungimui prie Kaune veikiančio Vytauto Didžiojo universiteto, opoziciniai konservatoriai paprašė pertraukos iki kito posėdžio.

Už pertrauką balsavo 32 Seimo nariai, prieš buvo 48 ir susilaikė 20 parlamentarų, tačiau opozicijos prašymu daryti pertrauką pakanka penktadalio balsų. Penktadienį vyksta paskutinis pratęstos Seimo rudens sesijos posėdis, tad tuo atveju, jei nebus sušaukta neeilinė ar pratęsta rudens sesija, klausimas keltųsi į kovo mėnesį.

LEU gruodį sulaukė antro neigiamo vertinimo iš eilės ir nuo liepos planuojama stabdyti jo vykdomas studijas. Konservatorius Andrius Kubilius yra registravęs siūlymą, kad LEU būtų likviduojamas, o ne jungiamas prie VDU. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė yra sakiusi, kad toks scenarijus būtų, jei Seimas nepritartų Kauno universitetų jungimui.

Seimas ketvirtadienį taip pat turėtų apsispręsti dėl Lietuvos sporto universiteto (LSU) prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU). Sporto universiteto bendruomenė su tuo nesutinka ir nori išlaikyti autonomišką statusą.

Šio klausimo nukėlimui į pavasarį „valstiečiai“ sugebėjo užbėgti už akių – pirmieji paprašė pertraukos, bet tik pusės valandos, tad klausimo svarstymas bus tęsiamas penktadienį.

Pagal Vyriausybės siūlomą valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plana 14 šalies valstybinių universitetų pertvarkomi į devynis.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

VDU - neperspektyvi šaka, tai it mulas, nieko negimdantis, tai kam tos jungtuvės?

Malderis

Man tai tik įdomu kodėl 20 susilaikė. Ką, negalėjo apsispręsti ar jie nori pertraukos, ar nenori? Ot, tai filosofai didieji.

Arvydas

Man šioje situacijoje patinka žodis "kokybė". Ir tai taria kokybiškai neprofesionalios vyriausybės ministrė kur papuola, tačiau, kaip pastebėjau, niekada nėra įvardinusi nė vieno kriterijaus. Dar labiau suglumino LSMU ir LSU sujungimo argumentai: LSMU veikia kokybiškai, LSU taip pat, tačiau dėl dar geresnės kokybės juos būtina sujungti. Ką gi, durnių laivas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS