Stringa ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties ratifikavimas | Diena.lt

STRINGA ES IR KANADOS LAISVOSIOS PREKYBOS SUTARTIES RATIFIKAVIMAS

Šių metų rugsėjo 21 d. buvo laikinai pradėta taikyti Europos Sąjungos (ES) ir Kanados laisvosios prekybos sutartis, kuri laikoma vienu ambicingiausių ES laisvosios prekybos susitarimų, atversiančiu Lietuvai milijonines rinkas.

Visiškam šio susitarimo įsigaliojimui reikalingas jo ratifikavimas visų ES šalių parlamentuose, tačiau Seime jis nevyksta jau daugiau nei pusę metų.

Seimo narys Dainius Kreivys ketvirtadienį Seime vykusioje Vyriausybės valandoje kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį dėl, Seimo nario nuomone, per ilgai vilkinamo šios sutarties ratifikavimo.

„Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutartis guli giliai stalčiuose ir, panašu, niekaip neišplaukia į viršų. Ar tai yra nuosekli valdančiosios daugumos politika (blokuoti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartį), nes argumentai, kuriais remiantis sutartis yra neliečiama, man yra nesuprantami. Tad kada sutartis bus ratifikuota?“, - klausė D. Kreivys.

Ministro pirmininko teigimu, sutartis yra labai svarbi, o kol kas ji nėra ratifikuojama dėl, ko gero, svarių priežasčių.

„Vyriausybė savo sprendimus jau padarė, mes manome, kad ši sutartis yra tikrai reikalinga. Ko gero, yra svarios priežastys komitete, dėl ko ratifikavimas nepateko į darbotvarkę. (...) Sutartis tikrai yra reikalinga, kalbant apie tas galimybes ir rinkas, kurios atsivertų bendradarbiaujant su Kanada. Manau, kad Seimo komitete priežastys, kurios lėmė šiandien dar neapsvarstytą ratifikavimą, yra objektyvios“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Seimo narys Virginijus Sinkevičius penktadienį užtikrino, kad desperatiškai skubėti nėra kur, o sutartį šiuo metu nagrinėja Sveikatos reikalų komitetas.

„Kol kas sutartį ratifikavo, berods, tik dvi šalys, todėl skubėti nėra kur. Ją šiuo metu nagrinėja Sveikatos reikalų komitetas, tačiau, manau, kad išnagrinėti sutartį laiko buvo pakankamai. Laisvosios prekybos sutartis šaliai atneštų daug naudos, tad anksčiau ar vėliau ji tikrai bus ratifikuota“, - Eltai penktadienį sakė V. Sinkevičius.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

APIE CETA arba kam dirba LŽVS S. Skvernelio Vyriausybė ir Prezidentė ----------- "Korporacijos galės apeiti nacionalinius teismus ir naikinti sveikatos ir aplinkosaugos reikalavimus Pagrindinis CETA trūkumas yra prieštaringai vertinama “investicijų apsaugos sistema”, pagal kurią korporacijos turi teisę kreiptis į arbitražą, jeigu mano, kad jų teisės (“negauti pelnai”) buvo pažeistos dėl pasikeitusios valdžios politikos, tai suteikia tarptautinėms kompanijoms galingą ginklą apeiti nacionalinius teismus ir panaikinti sveikatos ir aplinkosaugos reikalavimus. Kad jis įsigaliotų turi pritarti VISOS ES narės (38 nacionaliniai ir regioniniai parlamentai). Tavo nacionalinis parlamentas dar vis gali sustabdyti CETA Per ateinančias savaites CETA turėtų ratifikuoti Lietuva, Suomija, Italija. ---------

Kanadai nereikalinga

Lietuviška produkcija nes ji brangi, tačiau čia būtent išloš Kanada, kuri eksportuos savo pigius produktus į EU.

ot

prajuokino,sutarttis milijoninei rinkai,o ką dabar nėra rinkos?Visa Europa,Azija,Amerika,tik kažkodėl tyku...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS