STT apklaustą L. Kasčiūną V. Pranckietis krapšto iš Saugumo komiteto | Diena.lt

STT APKLAUSTĄ L. KASČIŪNĄ V. PRANCKIETIS KRAPŠTO IŠ SAUGUMO KOMITETO

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis žada kreiptis į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK) siūlydamas įvertinti, ar jame gali dirbti „MG Baltic“ korupcijos byloje apklaustas konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

„Susirūpinę esame, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete dirbantis asmuo yra įvardytas kaip toks viešai nepatikimas galbūt žmogus, todėl manome, kad reikėtų kreiptis į patį komitetą, kad jis svarstytų, ar kurį nors laiką ten galėtų dirbti pakaitinis komiteto narys“, – ketvirtadienį po susitikimo su premjeru žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

Tuo pačiu jis sakė nematąs pagrindo panaikinti L. Kasčiūnui leidimą dirbti su slapta informacija.

Saulius Skvernelis teigė, kad NSGK, šiuo metu atliekantis parlamentinį tyrimą apie verslo ir interesų grupių įtakas politikams, valstybės institucijoms, turėtų panagrinėti viešai paskelbtą informaciją apie konservatorių susitikimus su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

„Viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija kelia daug klausimų, daug nerimo, bet yra gerai tai, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, turintis specialiosios komisijos teises, tiria sąsajas politikų ir verslo galimo korupcinio susiliejimo, tikimės, kad ir į tuos klausimus, kurie viešai buvo iškelti, yra komiteto kompetencija atsakyti“, – sakė premjeras.

„Man atrodo keista, kad žmogus, kuris pagal pateiktą viešai informaciją galimai buvo susaistytas labai tampriais ryšiais ir atskirais pavedimais, dalyvauja tyrime, kur pats figūruoja“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Dvi valdančiosios frakcijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų darbo – mano, kad L. Kasčiūnas negali dirbti NSGK.

Jos paragino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūną Gabrielių Landsbergį atšaukti L. Kasčiūną iš minėto komiteto.

„Informacija, kurią mes vakar skaitėme spaudoje, atrodo, kad dėžutės buvo tokios pačios tik turinys neaiškus. Tikiuosi, kad visi tie dalykai išaiškės ir mes suprasime, ar yra koks nors skirtumas tarp liberalų ir konservatorių šituo klausimu“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Jis vylėsi, kad NSGK ištirs ir konservatorių ryšius su verslo struktūromis ir šių įtaką politikams.

TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis neatmetė, kad L. Kasčiūnas galėtų nusišalinti nuo NSGK atliekamo parlamentinio tyrimo.

„Iš principo diskusija gali būti tokia, tik manau, kad gal ne nuo darbo pačiame komitete, kiek nuo tyrimo, kuris gali būti siejamas su klausimais, kurie buvo viešumoje iškilę. Svarstysime tai, galbūt Laurynas pats priims sprendimą ir pats nusišalins“, – žurnalistams sakė konservatorių vadovas.

„Tik labai norėčiau priminti apie dvigubų standartų taikymą šitame Seime – kad Kaimo reikalų komitetas, kur visi turėtų nušalinti, nes turi ryšių su „Agrokoncernu“ ir kitomis didelėmis žemės ūkio bendrovėmis, bet, kiek žinau, jie nei nusišalino, nei deklaravo, dalyvavo balsavimuose, dalyvavo diskusijose“, – pridūrė jis.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ trečiadienį paskelbė, kad politinės korupcijos byloje Seimo vicepirmininkei konservatorei Irenai Degutienei Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) teko lankytis dėl tuomet dar parlamentaro mandato neturėjusio dabartinio frakcijos kolegos L. Kasčiūno. Jis yra dirbęs I. Degutienės padėjėju.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, pareigūnai įtarė, kad konservatorius už paramą su juo susijusiai asociacijai iš tuometinio „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurliansko gavo užduotį įtikinti ilgametę Biudžeto ir finansų komiteto narę I. Degutienę balsuoti už liberalo Šarūno Gustainio pataisą dėl vartojimo kreditų.

Tuomet į apklausą buvo iškviesta I. Degutienė. Politikė dienraščiui tvirtino kol kas negalinti atskleisti apklausos detalių, tačiau pripažino, kad į STT jai teko eiti dėl L. Kasčiūno: „Jis netiesiogiai prašė paramos Š. Gustainio teiktai pataisai, bet aš atsakiau, kad nesuktų galvos – niekam netarnavau ir netarnausiu.“

Straipsnyje taip pat minimas partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio liudijimas – šis politikas buvo keliskart susitikęs su R. Kurliansku.

L. Kasčiūnas „MG Baltic“ byloje L. Kasčiūnas yra liudytojas. Įtarimai pateikti buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui, buvusiam "darbiečiui" Vytautui Gapšiui ir buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui bei trims juridiniams asmenims – Liberalų sąjūdžiui, Darbo partijai bei koncernui „MG Baltic“.

Neketina trauktis iš komiteto, bet nusišalins nuo tyrimo

„MG Baltic“ korupcijos byloje apklaustas konservatorius Laurynas Kasčiūnas neketina trauktis iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK), bet nusišalins nuo parlamentinio tyrimo dėl galimai neteisėto poveikio politiniams procesams.

„Šiuo atveju iš NSGK tikrai nesitrauksiu, bet susispenduosiu parlamentiniam tyrimui, kuris turi būti atliktas iki gegužės pirmos dienos“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė L. Kasčiūnas.

Politikas tvirtino ir šiuo metu nusišalinantis, kai per parlamentinį tyrimą nagrinėjama medžiaga, susijusi su politinės korupcijos byla.

„Aš nusišalinsiu nuo parlamentinio tyrimo, aš ir dabar tai darau, kai priartėja koks nors klausimas, kuris gali kelti tam tikrų niuansų, aš ir dabar nedalyvaudavau“, – sakė konservatorius.

L. Kasčiūnas reaguodamas į Seimo pirmininko pareiškimą sako, kad „ne „valstiečiai žalieji turi nurodinėti opozicinėms frakcijoms ir jų nariams, kas kur turi nusišalinti, kas kur turi dirbti, čia mūsų frakcijos sprendimas“.

Nebuvo pagrindo suabejoti

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas „valstietis“ Vytautas Bakas skeptiškai vertina siūlymą iš komiteto patraukti politinės korupcijos byloje apklaustą konservatorių Lauryną Kasčiūną.

V. Bakas jį vadina vienu produktyviausių komiteto narių, sako iki šiol neturėjęs pagrindo suabejoti jo nešališkumu, o pasikeitimai komitete, anot vadovo, gali pakenkti pačiam tyrimui dėl galbūt neleistino poveikio politiniams procesams.

„Kokie nors pasikeitimai komitete galėtų padaryti žalos tyrimui. Kalbant konkrečiai apie L. Kasčiūną, per visą šį laiką, kai dirba komitete, nebuvo pagrindo suabejoti, kad jis yra šališkas ar ką nors darytų ne taip“, – BNS ketvirtadienį sakė V. Bakas.

„Priešingai, tai vienas produktyviausių komiteto narių. Aš manau, kad mes kalbėsimės trečiadienį apie tai su kolegomis, bet neskubėčiau pritarti, kad kažkas turėtų keistis“, – pridūrė komiteto vadovas.

Dvi valdančiosios frakcijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų darbo – mano, kad L. Kasčiūnas negali dirbti NSGK.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu paskelbė ketinantis kreiptis į NSGK, kad šis įvertintų L. Kasčiūno darbo šiame komitete galimybes.

„Susirūpinę esame, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete dirbantis asmuo yra įvardytas kaip toks viešai nepatikimas galbūt žmogus, todėl manome, kad reikėtų kreiptis į patį komitetą, kad jis svarstytų, ar kurį nors laiką ten galėtų dirbti pakaitinis komiteto narys“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Pranckietis.

Anot NSGK vadovo V. Bako, komitetas kitą trečiadienį apsvarstys šį klausimą. Jis taip pat pažymėjo, kad faktas, jog L. Kasčiūnas liudijo „MG Baltic“ byloje, komiteto nariams buvo žinomas.

„Trečiadienį mes svarstysime šitą klausimą komitete. Reikėtų prieš tai pasikalbėti su L. Kasčiūnu, STT vadovu, bet aš manau, kad pasikeitimai komitete dabar galėtų sukelti dideles rizikas atliekamam tyrimui, nes jis labai jautrus, subtilus. Tai, kad L. Kasčiūnas buvo apklaustas, nebuvo komiteto nariams naujiena, mes tai žinojome“, – kalbėjo V. Bakas.

„Kalbant apskritai apie politikus, kurie ir šiandien yra Seime, tiesą sakant, man su kai kuriais tikrai gėda sėdėti vienoje salėje, po to, ką mes matome tyrimo metu, bet čia kalba tikrai ne apie L. Kasčiūną“, – pridūrė V. Bakas.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Tada

Prieš nusalinant krikdema Kasciuna būtina nusalinti visus Kaimo komiteto narius, susijusius su "Agrokoncernu"! Kodėl išimtis Tėvynės sajungos-LKD partijos nariui ?

nesuprantu ?

politologas , dėstytojas , taip sakant išsilavinęs žmogus , konservatorius ir nežino kuo gali būti įtartas susitikinėjant su Kurlianskiu ? Rimtai ?:))) O Kurlianskio susitikimo su Degutiene prašė savo iniciatyva ar vis dėl to Kurlianskio ? Gerai, kad Degutienė politologui paaiškino :) Klaiku ...toks nenuovokus ir seime ? Išpašolvoninti manyčiau tokius "nenuovokius" reikėtų ..

2

palojo 3 pakartojo tai tokia dem. politika sioje durniu salyje kur balsa turi tik 1 ........
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS