Apžvalga: permainos FNTT – svarbiausi faktai | Diena.lt

APŽVALGA: PERMAINOS FNTT – SVARBIAUSI FAKTAI

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas siūlo Vyriausybei pritarti, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT) vadovautų Vilniaus policijos vado pavaduotojas Antonis Mikulskis.

BNS pateikia svarbiausius faktus apie ministerijos ir Vyriausybės sprendimus dėl šios tarnybos.

* FNTT pertvarka buvo numatyta dar Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės programoje, bet ji taip ir nebuvo pradėta įgyvendinti.

* Šių metų sausį vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pranešė, kad Vyriausybė ketina FNTT prijungti prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI). Neoficialiai svarstyta, jog FNTT galėtų būti sujungta ir su Muitinės kriminaline tarnyba.

* Kovą pasibaigus FNTT vadovo Kęstučio Jucevičiaus kadencijai, jis nusprendė toliau įstaigos vadovo posto nesiekti ir išėjo į pensiją. Ministerija paskelbė konkursą į šias pareigas, tačiau gegužę jis nutrauktas. Nutraukto konkurso dalyviai nebuvo skelbiami. Ministerija tuomet nurodė, kad tai padaryta po to, kai balandžio pabaigoje Vyriausybė nusprendė, kad reikia keisti vadovo skyrimo tvarką, taip pat rengiantis įstaigos pertvarkai.

* Seimas naujai FNTT vadovo skyrimo tvarkai pritarė birželį. Pagal ją, FNTT vadovas skiriamas be konkurso, jo kandidatūrą teikia vidaus reikalų ministras, o tvirtina Vyriausybė.

* Rugpjūčio pabaigoje E.Misiūnas informavo, jog planų jungti FNTT atsisakoma ir tikimasi ją stiprinti kaip nepriklausomą tarnybą.

* Penktadienį vidaus reikalų ministras pranešė, kad naujuoju vadovu siūlomas A.Mikulskis, ilgametis Vilniaus policijos komisaro pavaduotojas, geriausiai žinomas dėl vadovavimo rezonansiniams kriminaliniams tyrimams. Jis sako, kad su policijai kelerius metus vadovavusiu S.Skverneliu jį siejo tik darbiniai santykiai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS