Juodkrantės vaikų darželyje – pirtis ir sūkurinė vonia suaugusiesiems | Diena.lt

JUODKRANTĖS VAIKŲ DARŽELYJE – PIRTIS IR SŪKURINĖ VONIA SUAUGUSIESIEMS

Pasipiktinusi Juodkrantės bendruomenė Neringos politikų paprašė paaiškinti, kieno tikslams tarnaus atnaujintas vaikų darželis "Vyturėlis", kuriame planuojama įrengti pirtį, priepirtį su sūkurine vonia ir 10 kambarių specialistams apgyvendinti. Gal itin patrauklioje vietoje stovintis darželis taps dar vienais poilsio namais?

Pakvipo SPA centru

Prieš ketverius metus Juodkrantėje buvo uždaryta bendrojo lavinimo mokykla. Nuo tada pradinukai važinėja į Nidos, o vyresnieji mokiniai – į Klaipėdos mokyklas.

Pastarąjį pusmetį pasklido kalbos ir apie vaikų darželio uždarymą šioje Neringos savivaldybės gyvenvietėje.

Esą kelias dešimtis mažylių iš Juodkrantės 30 kilometrų labiau apsimokėtų pavėžėti į Nidoje esančią ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Ir paaiškėjo, kodėl. Mat Juodkrantės darželyje, pastatą modernizavus, ketinama įrengti pirtį, sūkurinę vonią ir kitas poilsiui tinkamas patalpas.

Kyla įtarimų, kad dėl šio statinio kai kas turi savų planų.

"Trejus metus jau vargstame dėl to darželio. Visą tą laiką savivaldybės tarybos nariai mus bando įkalbėti, kad turime kraustytis, nors vaikų yra apie 20. Kodėl nori mus iš ten išguiti? Jūs atvažiuokite ir pamatysite, kokioje puikioje vietoje stovi darželis. Kas nenorėtų ten įsteigti viešbučio, kotedžo ar SPA centro?" – retoriškai klausė asociacijos "Juodkrantės bendruomenė" pirmininkė Sandra Berletaitė.

Pretenzija – politikams

Bendruomenė nenori, kad darželis taptų nežinia kuo, ir Neringos politikams pateikė pretenziją, kurią pasirašė pusantro šimto gyventojų.

Jie išreiškė "didelį nusivylimą bei susirūpinimą". Žmonės klausė, kodėl šis viešosios paskirties pastato projektas buvo ir yra iki šiol slepiamas nuo visuomenės.

"Projektiniame pasiūlyme matyti, kad yra didinimas užstatymo intensyvumas (didinamas apie pusantro karto) – Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) apsaugos reglamentas ir KNNP Tvarkymo plano nuostatos tam prieštarauja", – dėstoma pretenzijoje, kuri adresuota ir premjero patarėjui kovos su korupcija klausimais Skirmantui Malinauskui.

Pagal šį projektą vaikams patekimas iš grupės į tualetus ir prausyklas numatytas ne tiesiogiai iš grupių, o per koridorius.

Projekto patalpų išdėstymas esą yra nelogiškas ir neatitinkantis realių poreikių.

Nenumatyta sporto ir šventinių renginių salė vaikams, taip pat patalpa izoliatoriui, kuris būtinas pabūti vaikui, jam sunegalavus ugdymo proceso metu.

Taip pat nenumatyta darbo patalpa spec. pedagogui, logopedui, psichologui ir pan.

Be daugybės kitų pastabų, atkreiptas dėmesys, jog baseino patalpas planuojama sumažinti iki 26 kvadratinių metrų, o tai, anot bendruomenės, tenkintų tik SPA poreikius.

"Shutterstock" nuotr.

"Darome išvadą, kad projekto vizija ir pasiūlymai neatitinka Juodkrantės gyventojų interesų, nes planinė pastato struktūra nebeatitinka lopšelio-darželio funkcijos, o labiau panašus į SPA centro su viešbučiu viziją. Be to, šie projektiniai pasiūlymai iki šiol nėra paviešinti, nėra tariamasi viešai dėl tokios modernizacijos pagrįstumo", – pabrėžiama rašte Neringos tarybai.

Pastatys ir bankomatą?

Kas labiausiai šokiravo bendruomenę?

Darželio pastate po atnaujinimo numatyta įrengti pirtį, priepirtį su sūkurine vonia, persirengimo kambariais, bet nenumatyta darželio skalbykla su jai priklausančiomis pagalbinėmis patalpomis. Tačiau užsiminta apie galimybę bankomatui.

"Bet bankomatai yra didesnės rizikos zona (dėl plėšimų, sprogdinimų, finansinių aferų ir kt.), taigi darželio patalpose jam ne vieta. Taip pat bankomatai yra aptarnaujami inkasatorių, kurie su savimi privalo turėti šaunamuosius ir kitus ginklus, šarvuotus automobilius ir kt. priemones. Higienos normos ir bet kokios kitos sveika logika suvokiamos taisyklės neleidžia ginkluotiems asmenims lankytis darželių teritorijoje", – atkreipė dėmesį bendruomenės atstovė.

Būsima pastato struktūra su pirtimi, sūkurinėmis voniomis, bankomatu ir kitais darželiui nepriderančiais dalykais gali byloti, jog Neringos politikai nusiteikę darželį Juodkrantėje visai sunaikinti.

Kai kurie apie tai jau kalba atvirai, esą įstaiga neapsimoka. Alternatyva – darželinukus vežioti į Nidą.

Sudaroma tokia situacija, kad gyvenvietė savaime numirtų.

"Iki Nidos – apie 30 kilometrų. Darželį lanko vaikai nuo pusantrų metų. Neįsivaizduoju, kaip visa tai atrodys? Kiek bus juos lydinčių asmenų. Bet aš puikiai žinau, kokie keliai čia būna žiemą. Ir šitokius mažiukus vežios tokį atstumą! Kitaip tariant, mes nebeturėsime galimybės vaikų leisti į darželį šalia namų. Sudaroma tokia situacija, kad gyvenvietė savaime numirtų, kur tik vasarai keliems mėnesiams poilsiautojai atvažiuotų. Ar taip kuriama aplinka žmonėms gyventi?" – klausė S.Berletaitė.

"Tai būtų ūkiškiau"

Praeitą savaitę Neringos savivaldybės taryba, susirinkusi specialiai šiam klausimui, diskutavo apie Juodkrantės lopšelio-darželio pastato sutvarkymo alternatyvas.

Vienas variantas siūlė atlikti pastato einamuosius remonto darbus, kitas – visiškai modernizuoti (atnaujinti) Juodkrantės lopšelio-darželio "Vyturėlis" pastatą, kuriame būtų teikiamos ne tik ikimokyklinio ugdymo, bet ir neformalaus ugdymo bei kitos viešosios paslaugos, sprendžiami specialistų apgyvendinimo klausimai.

Dėl Juodkrantės vaikų darželio vėl kilusio ažiotažo vakar Neringos mero Dariaus Jasaičio dienraščiui pakalbinti nepavyko.

Kurorto vadovas neatsiliepė – neturėjo laiko, nes, kaip patvirtino kitas Neringos tarybos narys Arūnas Burkšas, jis kartu su meru darželinukams ir pradinukams dovanojo sveikos laikysenos kamuolius.

Tačiau dar šių metų pavasarį D.Jasaitis prisiekinėjo, jog kotedžų Juodkrantės darželio vietoje tikrai nebus, sklypo paskirties niekas neleis keisti.

Ir pripažino, kad siūlytų juodkrantiškių vaikus nemokamai vežioti į Nidą, nors ir su tuo kategoriškai nesutinka vietiniai.

"Tai būtų kur kas ūkiškiau. O ką su pastatu daryti? Va, tegul bendruomenė pasiima jį ir daro su juo ką nori. Bet tegul neprašo savivaldybės kapitaliai jo remontuoti ir atiduoti raktus. Kitos bendruomenės rašo europinius projektus, gauna finansavimą, sukuria kažką. Savivaldybės gali tik padėti", – dar gegužę dienraščiui dėstė D.Jasaitis.

Žmonės nori informacijos

Vakar vakare bendrame politikų ir Juodkrantės bendruomenės susitikime vėl kalbėta apie darželio ateitį.

Žmonės atkreipė dėmesį, esą Neringos savivaldybė, spręsdama itin svarbius vietos bendruomenėms viešuosius klausimus, jau ne pirmą kartą pažeidžia Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymą.

Juodkrantiškiai siūlo parengti naujus projektinius pasiūlymus pastato modernizavimui atnaujinant šildymo sistemą, kad būtų pasiekta A energinio naudingumo klasė (šiuo metu yra C klasė), išplečiant edukacines erdves ir modernizuojant ugdymo grupes, sukuriant papildomą grupę arba atlikti darželio pastato paprastąjį remontą už numatytas savivaldybės lėšas ir viešai skelbti su darželio atnaujinimu susijusią informaciją.

"O dabar nuo mūsų tą projektą slepia. Ilgą laiką jokio pristatymo nesulaukėme. Žmonėms kilo klausimų, kodėl čia Laimutė Anužienė (buvusi Karaliaus mokymo centro vadovė – A.D.), asmuo, siejamas su korupcijos skandalais, vaikšto po patalpas, ką ji čia skaičiuoja, matuoja? Mums meras tik pasakė, kad ta ponia jį konsultuoja nemokamai, nes labai myli Neringą. O mes žinome, kas būna nemokamai", – kalbėjo S.Berletaitė.

GALERIJA

  • Lokacija: Juodkrantės vaikų darželis įsikūręs itin patrauklioje vietoje.
  • Galvosūkiai: Juodkrantės gyventojai neranda atsakymo į klausimą, kas prausis vaikų darželio patalpose planuojamoje įrengti pirtyje bei sūkurinėje vonioje?
Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Anužienė

vėl šiltai kaitinsis su ..., vaikais prisidengdama, gaila kad meras nesupranta kas čia per ponia.

Giedrius

Vyt tą velnią reikia velniop iš ten!

Makas

Tai ka, ir vel "i bala"?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS