Lietuvos ginkluotės inspektorius lankosi Rusijos bombonešių dalinyje | Diena.lt

LIETUVOS GINKLUOTĖS INSPEKTORIUS LANKOSI RUSIJOS BOMBONEŠIŲ DALINYJE

  • 0

Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius trečiadienį lankosi Rusijos 22-ojoje sunkiųjų bombonešių aviacijos divizijoje.

Rusijos Saratovo srityje Engelse dislokuotame vienete inspektorius atvyko Turkijos vadovaujamos inspektorių grupės sudėtyje.

Ginklų kontrolės inspektoriai atliks karinio vieneto vertinamąjį vizitą pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 metų Vienos dokumentą, paskelbė Krašto apsaugos ministerija.

Vizito metu Lietuvos ir Turkijos ginklų kontrolės inspektoriai išklausys divizijos vado pranešimą apie dalinį ir turės galimybę gauti informaciją apie junginyje tarnaujančio personalo skaičių, esamą deklaruojamų orlaivių kiekį, taip pat juos apžiūrėti.

Lankydamiesi Rusijos aviacijos bazės padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiu kariniu personalu inspektoriai taip pat galės susipažinti su kasdienine vieneto veikla, teigia ministerija.

Remiantis vertinamojo vizito metu gauta informacija ginklų kontrolės inspektoriai parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitą.

Šiemet tai bus pirmasis Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriaus vizitas užsienio šalyje. Rusijoje Lietuvos atstovas su vertinamuoju vizitu paskutinį kartą lankėsi prieš metus, o Rusijos inspektoriai karinę veiklą Lietuvoje tikrino 2017 metų lapkritį.

2011 metų Vienos dokumentas įpareigoja ESBO priklausančias šalis kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą stambaus masto karinę veiklą.

Remiantis dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti valstybė nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS