Seimo komisija suabejojo SAM rengiama priklausomybės ligų centrų pertvarka | Diena.lt

SEIMO KOMISIJA SUABEJOJO SAM RENGIAMA PRIKLAUSOMYBĖS LIGŲ CENTRŲ PERTVARKA

  • 3

Seimo Priklausomybių prevencijos komisijai kelia abejonių Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuojama priklausomybės ligų centrų pertvarka.

Parlamentarai, šią savaitę išklausę SAM atstovus ir priklausomybės ligų centrų vadovus, teigė, kad jų abejonės dėl pertvarkos nebuvo išsklaidytos.

Šią savaitę komisijos posėdyje dalyvavę Lietuvoje veikiančių priklausomybės ligų centrų vadovai nuogąstavo, kad įvykdžius reorganizaciją bei prie Vilniaus priklausomybės ligų centro prijungus Kauno apskrities, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio priklausomybės ligų centrus, bus apribotas priklausomybės ligų gydymo specializuotų paslaugų prieinamumas žmonėms atokiuose Lietuvos vietose.

Anot parlamentinės komisijos pranešimo, SAM yra parengusi Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma reorganizuoti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio priklausomybės ligų centrus ir įsteigti asmens sveikatos priežiūros biudžetinę įstaigą – Valstybinį priklausomybės ligų centrą.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra minėjęs, kad centralizacijos imamasi, nes dabar nėra vienodo tokių paslaugų prieinamumo visuose regionuose, esamuose centruose nėra vienodų gydymo metodikų, gydomos ne visos priklausomybės, juose, ministerijos vertinimu, yra per daug aptarnaujančio personalo.

„Tikslas yra centralizuoti priklausomybės ligų centrų veiklos organizavimą apjungiant juos į vieną nacionalinį centrą su filialais, tokiu būdu užtikrinant visuose miestuose pacientams prieinamas vienodas paslaugas, užtikrinant metodinę pagalbą ir savotiškai sprendžiant problemas, kurios tiesiogiai nėra susijusios su priklausomybės ligų centrų veikla, tai yra mažinant personalą, kuris neteikia pagalbos priklausomiems žmonėms (...): elektrikai, aptarnaujantis personalas ir pan.“, – teigė ministras.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Pranas Mo

Na, gal ministrui vaikystėje truko motiniškos meilės...gal ko kito?

NA NA

prasideda trukdymai ,______tik valstiečiai ką nors nori pakeisti ,tuoj užpuola landsberginiai su savo šiukšlių lavina ar provokacijomis ,,,sėkmės valstiečiams ,,,,

Anonimas

Na ir kas negerai?Ministras teisus.Valstybinė centralizuota įstaiga būtina..Saviveikla nepasiteisino- prikūrė buvę narkomanai,alkoholikai visokių būrelių,prisitrauke labdaros,ir atsieit vyksta gydymas ir reabilitacija....su degradavusiais,pavojingais visuomenei ligoniais,darbas pivalo būti kvalifikuotas

SUSIJUSIOS NAUJIENOS