Skola „Sodrai“ praretino Lietuvos gyventojų gretas | Diena.lt

SKOLA „SODRAI“ PRARETINO LIETUVOS GYVENTOJŲ GRETAS

  • 2

Statistikos departamentas ketvirtadienį paskelbė, kad sausį iš Lietuvos emigravo 7 048 asmenys. Tai yra dvigubai daugiau nei tą patį mėnesį 2016 metais, o pastarąjį kartą toks mastas fiksuotas 2010 metais, kada įsigaliojo prievolė mokėti privalomąjį sveikatos draudimą, rašo portalas delfi.lt.

Sausį fiksuotas tris kartus padidėjęs išvykimo iš Lietuvos deklaracijų skaičius. Iš viso (asmeniškai atvykus ir internetu) 2017 metų sausį užpildytos 15 338 išvykimo deklaracijos. 2016 metų sausį jų užfiksuota 5 082.

Tačiau kaip aiškino Registrų centro ir Statistikos departamento atstovai, išvykimo deklaracijų skaičius nebūtinai reiškia, kad toks pat skaičius asmenų emigravo. Duomenys gali neatitikti dėl to, kad tas pats asmuo užpildė kelias deklaracijas arba jau buvo žinoma, kad jis faktiškai yra palikęs šalį. 

Sausį deklaruoti savo išvykimą iš šalies gyventojai suskubo dėl to, kad sužinojo, jog turi skolų „Sodrai“.

Gruodį „Sodra“ gyventojus paragino pasitikrinti, ar jie nėra įsiskolinę už privalomąjį sveikatos draudimą (PSD). Vėliau informuota, kad bent už vieną mėnesį PSD įmokų buvo nesumokėję apie 300 tūkst. asmenų. Visiems jiems išsiųsta informacija su raginimu arba padengti įsiskolinimą, arba atlikti nurodytus veiksmus, kad jis būtų panaikintas ir toliau įmokos nebūtų skaičiuojamos.

„Sodra“ pranešė, kad skolininkams duoda mėnesį, tada išieškos susikaupusias skolas iš tų asmenų, kurie vėluoja sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.

„Sodros“ duomenimis, mažiausiai mėnesį PSD yra nesumokėję apie 300 tūkst. asmenų. Jiems visiems išsiųsta informacija su raginimu sumokėti skolą arba pateikti dokumentus, kad skola būtų panaikinta ir įmokos nebūtų skaičiuojamos. Bendra skola siekia 80 mln. eurų, apie 50 mln. eurų sudaro ilgalaikiai PSD įsiskolinimai už metus ar daugiau.

Skolininkai yra Lietuvos piliečiai, kurie nėra deklaravę savo išvykimo iš šalies, neturi jokių darbinių santykių, nesimoko, nėra išsiėmę verslo liudijimų, ir privalo savarankiškai mokėti PSD įmokas.

Privalomojo sveikatos draudimo Lietuvoje mokėti neprivalo asmenys, kurie savo išvykimą deklaravo oficialiai.

Gairės: Sodra, skola, emigracija
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

manau

Emigravusių yra gerokai gerokai daugiau, tik kažkas nesuvedė duomenų į sistemą arba suvedė juos netinkamai. Net neabejoju. Skaitėm, kuomet emigravusiems, jokios veiklos šalyje nevykdžiusiems asmenims Lietuvoje Sodra priskaičiavo tūkstantines PSD sumas, nes nebuvo likviduota įmonė, kuri turėjo likviduojamos statusą. Savininkai laimėjo prieš Sodrą bylą teisme. Tokių gali būti dar ne vienas.

Algis

Tai bedarbis tuiri imti is banko paskola ,kad sumoketi SODRAI,tai jau DURNIU LAIVAS,

SUSIJUSIOS NAUJIENOS