Caras ir jo antikarjera | Diena.lt

CARAS IR JO ANTIKARJERA

Atsakydamas į tariamai paprasto darbininko (kaip dabar jau žinoma – šiam "paprasto piliečio" vaidmeniui specialiai pasamdyto Rusijos provincijos teatro aktoriaus) klausimą, Vladimiras Putinas pagaliau pranešė tikrai dalyvausiąs dar vienuose Rusijos prezidento rinkimuose. Toks pareiškimas – jokia staigmena. Būtų buvę keista, jei šis XXI a. caras, baigiantis užauginti naują piliečių kartą, nebūtų ryžęsis dar vienai kadencijai ar būtų paskelbęs kokią negirdėtą savo įpėdinio pavardę iš kruopščiai atrinktų Kremliaus marionečių rezervo.

Žinia nebepadarė įspūdžio net tai Vakarų visuomenės daliai, kuriai Rusija vis dar asocijuojasi su Michailu Gorbačiovu, ausinėmis kepurėmis teapsirengusiomis ilgakojėmis manekenėmis ir matrioškomis. Veikiau priešingai: didesne sensacija tapo porcija po porcijos Vakaruose paviešinta informacija apie hibridinį karą, kurį Rusija stropiai kariauja su laisvuoju pasauliu.

Regis, dabar jau galutinai atsakyta į klausimą, kurį jau nebeaišku kas Vakaruose uždavė dar 1999-aisiais "Who is Mr.Putin?" ("Kas yra misteris Putinas?").

Įrodyta, kaip aplinkiniais keliais – per solidžią paramą Prancūzijos, Ispanijos ar Vengrijos radikalams, kryptingą informacinę kampaniją ar kompromituojančių duomenų nutekinimą – Maskva siekia jau ne tik sugriauti ES, bet ir daryti įtaką nacionalinių rinkimų baigčiai, pakurstyti vietinio separatizmo kibirkštis. Visi šie Vakarų žiniasklaidoje plačiai (pagaliau!) aprašyti akivaizdūs Kremliaus partizanų veiksmai nutraukė valktį nuo laisvojo pasaulio akių. It kortų namelis subyrėjusi Rusijos sporto (ne)garbė, įrodymai, kad aukščiausio lygio pareigūnai rūpinasi altetų šlapimo mėginiais, negalėjo nepadaryti įspūdžio net ir labiausiai apolitiškiems Vakarų visuomenės atstovams.

Regis, dabar jau galutinai atsakyta į klausimą, kurį jau nebeaišku kas Vakaruose uždavė dar 1999-aisiais "Who is Mr.Putin?" ("Kas yra misteris Putinas?"). Tai asmuo, kuris ne tik negerbia tarptautinės teisės, bet ir nebesidangsto savitos, "rusiškos" demokratijos skraiste. Iš pabostančių, tačiau laisvuose rinkimuose vis išrenkamų ilgamečių partijų, vyriausybių, valstybių lyderių kategorijos V.Putinas perėjo į stovyklą, kurioje dar neseniai lyderiavo veik keturis dešimtmečius valdęs Zimbabvės prezidentas. Ne kažin kokia karjera.

Rašyti komentarą
Komentarai (20)

Patarciau

Tau rasytoja baznitelei apsilankyti snukis vien biloja ,kad atitolai nuo jos nesnekant ka tu rasai

la veritai

puiki mintis; " Vakarai pavydi putino rusijai'. Gal utėlių, bomžų ir maniakiško agresyvumo ?

la verita

Sakiau ir sakysiu - labai nemėgstu propagandos, iš kurios pusės ji bebūtų. O šis straipsniukas parašytas jau tokiu beapeliaciniu tarybinio propagandisto stiliumi. . Nemėgstu žmonių, politikų skirstymo į lentynėles. Kažkaip labai jau Vakarai mėgsta ,,pavažiuoti" ant Putino, lyg ten jie patys visi - asai ir angelėliai, bet tai kartais sukelia mintis apie pavydą. Kaip vaikų smėlio dėžėje. O šis vadovas laikosi ir nors tu ką. Štai neseniai išvedė Rusijos karius iš Sirijos ir išėjo iš ten kaip nugalėtojas. Net Angela Merkel jį pagyrė, per TV teko matyti. Dėl Olimpiados - irgi gal neskubėkim džiaugtis, nes ir užsienio apžvalgininkai nėra vieningos nuomonės apie tai. Taip kad - geriau mažiau propagandos, pažiūrėsim, kai dugną dėsim..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS