Buvęs CŽV vadovas: D. Trumpas slaptai bendrininkavo su Rusija | Diena.lt

BUVĘS CŽV VADOVAS: D. TRUMPAS SLAPTAI BENDRININKAVO SU RUSIJA

  • 6

Buvęs amerikiečių žvalgybos vadovas ketvirtadienį pareiškė, jog iš jo buvo atimtas leidimas dirbti su įslaptinta informacija ir pavadino tokį žingsnį prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) mėginimu įbauginti kritikus ir sužlugdyti šalyje atliekamą tyrimą dėl įtariamų JAV lyderio ryšių su Maskva.

Laikraštyje „The New York Times“ paskelbtame kritiškame straipsnyje buvęs Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Johnas Brennanas (Džonas Brenanas) nurodė, kad prezidento sprendimas atimti iš jo akreditaciją padarytas politiniais tikslais.

„Ponas Trumpas akivaizdžiai vis desperatiškiau bando apsaugoti save bei savo artimuosius“, – pareiškė J. Brennanas, įžvelgdamas „mėginimą įbauginti ir nutildyti tuos, kas drįsta mesti (prezidentui) iššūkį“.

J. Brennanas, kuris iki 2017-ųjų sausio buvo Amerikos didžiausių paslapčių saugotojas, kategoriškai atmetė D. Trumpo pareiškimus, jog jo rinkimų kampanijos štabas nebendradarbiavo su Rusija, kad laimėtų 2016-ųjų prezidento rinkimus.

„Pono Trumpo tvirtinimai, kad jokio sąmokslo nebuvo yra, vienu žodžiu, tauškalai“, – sakė buvęs CŽV vadovas.

„Lieka tik šie klausimai: ar įvykęs slaptas susitarimas tolygus sąmokslui, už kurį taikoma baudžiamoji atsakomybė; ar buvo trukdoma vykdyti teisingumą, siekiant nuslėpti slaptą susitarimą ar sąmokslą; ir kiek „Trumpo korporacijos“ narių mėgino apgauti valstybę, plaudami ir nuslėpdami pinigų srautą į jų kišenes“, – pažymėjo J. Brennanas.

Net pagal D. Trumpo eros kandžios kritikos normas, J. Brennano žodžiai tolygūs beprecedentei paprastai tylių amerikiečių šnipų atakai prieš politinį lyderį.

Interviu „The Wall Street Journal“ prezidentas pripažino, kad jo sprendimas dėl J. Brennano akreditacijos siejamas su atliekamu tyrimu dėl numanomo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus.

„Vadinu (šį tyrimą) suklastota raganų medžiokle – tai apgaulė, ir šitie žmonės atsakingi už ją!“ – D. Trumpo žodžius citavo leidinys.

„Taigi, manau, kad tai yra (sprendimas), kurį reikėjo priimti“, – pridūrė prezidentas.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

Kas jis su putkinu susidėjęs tai akivaiždžiai matosi.

Lietuvis

Visi gyvenkime draugiškai. Lietuva turi draugauti ir su Jungtinėmis Valstijomis ir su Rusija ir su Kinija.

Cia

ziauriai tragiskai juokingi reikalai.Sako, bendrininkavo su rusija,bet ir toliau bendrininkauja.Na,tokio prezidento amerika dar neturejo ir tikiuosi daugiau niekada nebetures.Putino statytinio ir putiniski metodai,spenduoja doru pareigunu igaliojimus,bando uzciaupti laisva ziniasklaida ir t.t.Ji arestuoti amerikonai turetu.kaip tevynes isdavika ir kelianti gresme nacionaliniui saugumui. :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS