D. Trumpas giria puikius santykius su žmones žudžiusiu Filipinų prezidentu | Diena.lt

D. TRUMPAS GIRIA PUIKIUS SANTYKIUS SU ŽMONES ŽUDŽIUSIU FILIPINŲ PREZIDENTU

  • 0

Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pirmadienį pareiškė, kad palaiko „puikius santykius“ su Filipinų prezidentu Rodrigo Duterte (Rodrigu Duterte), nors šis nevengia pasigirti, kad yra nužudęs žmonių ir savo šalyje vykdo pražūtingą karą su narkotikais, smerkiamą žmogaus teisių gynėjų.

Maniloje susitikę JAV ir Filipinų lyderiai paspaudė vienas kitam ranką, kalbėdamiesi juokavo.

JAV prezidentas Filipinų sostinėje kartu su 18 kitų šalių lyderiais dalyvaus Pietryčių Azijos šalių asociacijos (ASEAN) dviejų dienų viršūnių susitikime. Šis vizitas yra paskutinioji stotelė per didelio dėmesio sulaukusią D. Trumpo kelionę po Azijos šalis, kurios metu dominavo Šiaurės Korėjos branduolinės krizės tema.

Kaltinimai dėl numanomo Rusijos kišimosi į pernykščius JAV prezidento rinkimus taip pat persekiojo D. Trumpą per šią 12 dienų kelionę, kurios metu jis taip pat aplankė Japoniją, Pietų Korėją, Kiniją ir Vietnamą.

Žmogaus teisių gynimo grupės ragino JAV lyderį užbaigti savo viešnagę Azijoje griežtu pareiškimu prieš kontroversišką R. Duterte karą su narkotikais, per kurį policija ir įtariami linčiuotojai esą nužudė tūkstančius žmonių.

Vis dėlto D. Trumpas ir R. Duterte, kelis kartus susitikę sekmadienį vakare ir pirmadienį, regis, mėgavosi vienas kito draugija.

Per oficialias derybas pirmadienį JAV prezidentas šiltai gyrė Filipinų lyderį.

„Mes palaikėme puikius santykius. Tai buvo labai sėkminga“, – Filipinų vadovui pasakė D. Trumpas, prasidedant jų susitikimui.

D. Trumpas gyrė R. Duterte už viršūnių susitikimų organizavimą ir sakė, kad jis viską „nuostabiai“ tvarko.

„Man tikrai patiko būti čia“, – sakė jis.

Tuo metu, kai reporteriai buvo lydimi iš kambario, vienas jų paklausė, ar D. Trumpas iškels žmogaus teisių klausimą. R. Duterte į tai reaguodamas juokais pavadino žiniasklaidą šnipais. Nė vienas iš lyderių į tą klausimą neatsakė.

R. Duterte atstovas vėliau nurodė, kad susitikimas truko daugiau kaip 40 minučių ir kad D. Trumpas nepareiškė jokio susirūpinimo dėl žmogaus teisių.

R. Duterte pernai įvykusius rinkimus laimėjo pažadėjęs išgyvendinti nelegalius narkotikus precedento neturinčia kampanija, per kurią, anot jo, gali būti nužudyta iki 100 tūkst. žmonių.

Nuo jo atėjimo į valdžią policija jau pranešė apie 3 967 žmonių žūtį per šias operacijas.

Dar apie 2 290 žmonių buvo nužudyti per nusikaltimus, susijusius su narkotikais, o tūkstančiai kitų nužudymų tebėra neišaiškinti, rodo vyriausybės duomenys.

Pirmadienį Maniloje šimtai demonstrantų protestavo prieš abu lyderius. Policija protestuotojus vaikė vandens patrankomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS