D. Trumpas: susitikimas su v. Putinu buvo „dar geresnis“ nei su NATO | Diena.lt

D. TRUMPAS: SUSITIKIMAS SU V. PUTINU BUVO „DAR GERESNIS“ NEI SU NATO

  • 1

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį pareiškė, kad pirmasis jo susitikimas su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu buvo geresnis nei praėjusios savaitės viršūnių susitikimas su NATO sąjungininkėmis.

„Nors mano susitikimas su NATO buvo puikus, surinkau daugybę pinigų, mano susitikimas su Vladimiru Putinu buvo dar geresnis. Deja, taip apie jį nepranešama – netikros naujienos eina iš proto!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.

Per praėjusios savaitės susitikimą su NATO sąjungininkėmis D. Trumpas griežtai kritikavo jas dėl išlaidų gynybai. Ši kritika, smarkiai padidinusi įtampą transatlantiniuose santykiuose, yra akivaizdus kontrastas pirmadienio susitikime su V. Putinu Amerikos lyderio demonstruotam draugiškumui.

Bendroje spaudos konferencijoje D. Trumpas atrodė labiau pasitikintis Rusijos lyderio žodžiu, o ne JAV žvalgybos teiginiais dėl Maskvos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus. Dėl to D Trumpas sulaukė daug kritikos namuose.

Stovėdamas šalia V.Putino Amerikos lyderis pripažino, kad jo žvalgybos vadovai mano, jog Rusija įsilaužė į JAV Demokratų partijos elektroninio pašto dėžutes ir nutekino elektroninius laiškus su politiškai nepalankia informacija apie jo varžovę rinkimuose Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Tada prezidentas pribloškė savo politinius sąjungininkus ir priešininkus atsakymu į klausimą apie Rusijos kibernetinius įsilaužimus ir kišimąsi per 2016 metų rinkimų kampaniją.

Deklaravęs, kad laimėjo rinkimus dorai ir sąžiningai, D. Trumpas pareiškė: „Putinas ką tik pasakė, kad tai ne Rusijos darbas. Pasakysiu štai ką: nematau jokių priežasčių, kad tai turėtų būti (Rusija).“

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

nuomone

Donaldas yra amerikos geda,apkalta jam turetu ipirdolinti maziu maziausiai,kad issiplautu valstyjos savo svarka ir liemene pries visa vakaru pasauli.Kiek jam dar bus leidziama kresti nesamones,be jokios garbes ir atsakomybes jausmo.JAV prezidentas tai ne vaiku darzelio aukletinis ir ne koks nors neprognozuojamas beprotukas turetu buti.Kaip ji aplamai prileido prie tokiu pareigu?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS