JAV generolas pasakė, ką darytų D. Trumpui liepus panaudoti atominį ginklą | Diena.lt

JAV GENEROLAS PASAKĖ, KĄ DARYTŲ D. TRUMPUI LIEPUS PANAUDOTI ATOMINĮ GINKLĄ

  • 9

JAV oro pajėgų generolas Džonas Haitenas (John Hyten) teigė, kad priešintųsi, jei prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) įsakytų „neteisėtai“ panaudoti atominį ginklą. Apie tai rašo „Reuters“.

Generolas teigė labai daug galvojęs apie savo atsakymą tuo atveju, jei gautų tokį įsakymą iš prezidento.

„Atrodo, kad daug žmonių galvoja, jog mes esame kvaili. Mes nesame kvaili žmonės. Apie šiuos dalykus galvojame labai daug. Kai turi tokią atsakomybę, kaip gali apie tai negalvoti?“, – paklaustas apie savo veiksmus tokio įsakymo atveju atsakė D. Haitenas.

Už JAV branduolinio arsenalo priežiūrą atsakingas generolas paaiškino, kaip vyktų procesas, gavus įsakymą iš prezidento panaudoti branduolinį ginklą.

„Kaip JAV Strateginės vadovybės (STRATCOM) vadovas, teikiu patarimus prezidentui ir jis įsako, ką daryti“, – kalbėjo generolas.

„Ir jei tai yra neteisėta, spėkite, kas nutiktų? Aš jam sakyčiau – pone prezidente, tai yra neteisėta. Ką darytų jis? Jis sakytų – o kas būtų teisėta? Tada mes turėtume sugalvoti kelis variantus, kad galėtume reaguoti į bet kokią iškilusią situaciją, taip veikia šis procesas. Jis nėra itin sudėtingas“, – aiškino D. Haitenas.

D. Trampas ne kartą apsikeitė grasinimais su Šiaurės Korėja. Savo pirmosios kalbos Jungtinėse Tautose (JT) metu, prezidentas žadėjo prireikus „visiškai sunaikinti“ 26 mln. gyventojų turinčią šalį.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

VYTAUTAS

DURNIAU /TU KOL KAS/RUSIJA NIEKAM NEGRASINO BRANDUOLINIU GINKLU,O JANKIAI LOJA,KORĖJA ATSAKO.

Kolkas

tik dvi šalys grasino brandoliniu smūgiu - Š. Korėja - JAV, Guamą atakuoti ir Rusiją - Vašingtoną, Waršuvą paversti pelenais......netoli ir Vilnius....

Nezabitauskas

Donaldas Trampas (Donald Trump). Straipsnyje pavardes sugebate parašyti taisyklingai, tai kodėl antraštėje darkotės, įžeidinėjate prezidentą?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS