JT vadovas: migracija yra neišvengiama | Diena.lt

JT VADOVAS: MIGRACIJA YRA NEIŠVENGIAMA

  • 2

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) antradienį pareiškė, kad migracija, pastaruoju metu kelianti rimtų išbandymų viso pasaulio lyderiams, yra „neišvengiama“.

Migracijos problema šiuo metu kelia daug diskusijų Europoje ir Jungtinėse Valstijose. Pastarosiomis dienomis šimtai migrantų buvo blaškomi po Viduržemio jūrą, kai Italija ir Malta atsisakė priimti laivą su 630 išgelbėtų pabėgėlių, o trys Europos valstybės suformavo vadinamą pasipriešinimo nelegaliai migracijai „ašį“. JAV administracija taip pat sulaukia daug kritikos dėl nelegalių migrantų vaikų atskyrimo nuo tėvų.

Valstybės turi teisę pačios apsispręsti dėl savo migracijos politikos, „jeigu jos, kaip suprantama, gerbia migrantų žmogaus teises ir tai daro taip, kad tarptautinis bendradarbiavimas tampa daug aktualesnis nei tai, kas įvyko iki šiol“, A. Guterresas sakė žurnalistams Liorenskogo mieste šalia Oslo, kasmetiniame taikos tarpininkų forume.

„Migracija yra neišvengiamas reiškinys“, – pabrėžė jis.

A. Guterresas pateikė pavyzdį savo 95 metų motinos, kuria, pasak jo, kiaurą parą rūpinasi migrantai jo gimtojoje Portugalijoje.

„Niekada nemačiau, kad mano motina rūpintųsi portugalas. Visada tai būna migrantai, ir aš suprantu, kad migracija yra reikalinga“, – kalbėjo JT generalinis sekretorius.

„O jeigu migracija yra reikalinga, tada jau geriau ją organizuoti, geriau ją reguliuoti, geriau, kad ji vyktų taip, kad šalys bendradarbiautų tarpusavyje, ir taip, kad šioje situacijoje laimėtojais būtų visi, ypač ta daugybė migrantų, kurie dabar yra beviltiškoje padėtyje“, – sakė jis.

Gruodžio 10-11 dienomis Marakeše vyks konferencija migracijos klausimais, kurioje tarptautinės bendruomenės lyderiai turėtų tartis dėl pasaulinės saugios ir reguliuojamos migracijos sutarties.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Reikia UŽDRAUST prekybą ginklais!

Migracija-neteisėtas biznis

Nutraukit neteisėtą biznį-pasakė Trumpas ir išėjo iš JT

SUSIJUSIOS NAUJIENOS