Latvijoje vasarą vyks didelio masto NATO karinės pratybos | Diena.lt

LATVIJOJE VASARĄ VYKS DIDELIO MASTO NATO KARINĖS PRATYBOS

  • 0

Latvijoje vasarą bus surengtos NATO karinės pratybos, kuriuose dalyvaus apie 4 tūkst. Aljanso karių, šarvuotoji technika ir aviacija, trečiadienį naujienų agentūrai BNS pranešė vienas aukšto rango latvių kariškis.

Pasak Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų Jungtinio štabo karinių pratybų valdybos viršininko Gunaro Grikmanio, JAV organizuojami sausumos ir aviacijos pajėgų mokymai „Saber Strike“ (Kardo kirtis) vyks birželio 3–15 dienomis Latvijos bei Estijos ir Lenkijos teritorijose.

Latvijos Adažų poligone vyksiančiuose manevruose dalyvaus per 3 tūkst. karių iš 13 NATO valstybių, taip pat bus atgabenta amerikiečių karo lėktuvų ir sraigtasparnių, bepiločių skraidyklių, šarvuotosios technikos, artilerijos ir minosvaidžių.

Tuo pat metu Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje vyks pratybos „Swift Response“ (Greitas atsakas), taip pat organizuojamos JAV pajėgų Europoje. Per šias pratybas bus lavinami oro desanto pajėgų greitojo reagavimo įgūdžiai, o Latvijos teritorijoje planuojama trimis etapais išlaipinti apie 800 desantininkų.

Be to, NATO kariai prisijungs prie Latvijos pajėgų mokymų „Namejs 2018“.

Didelio masto manevruose visoje Latvijoje dalyvaus kariškių, savanoriškos sukarintos gynybos organizacijos „Zemessardze“ narių, rezervistų, VRM pareigūnų ir sąjungininkų kariuomenių atstovų, sakoma pranešime.

GALERIJA

  • Latvijoje vasarą vyks didelio masto NATO karinės pratybos
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS