Migrantų karavanas pratęsė kelionę prie JAV sienos | Diena.lt

MIGRANTŲ KARAVANAS PRATĘSĖ KELIONĘ PRIE JAV SIENOS

  • 4

Tūkstančiai migrantų iš centrinės Amerikos, karavanu keliaujančių per Meksiką Jungtinių Valstijų link, trečiadienį tęsė savo kelionę ir maždaug 12 valandų ėjo iki kito savo maršruto punkto.

Migrantai, kurie kone kasdien socialiniame tinkle „Twitter“ sulaukia JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) tiradų, ėjo ir pakeleivingomis mašinomis važiavo iš Huistlos miesto Meksikos pietuose į Mapastepeką už maždaug 60 kilometrų.

Migrantai su savo menka manta ant pečių, daugelis – dar ir nešdami kūdikius ar už rankos vesdamiesi vaikus, iškeliavo auštant, po vienos poilsiui, nusimaudymui ir kojų žaizdų gydymui skirtos dienos.

„Ilgiuosi savo šalies. Darau tai ne dėl to, kad noriu. Niekas nenori palikti savo namų ir eiti į nepažįstamą vietą. Bet kartais būtinybė verčia mus tai daryti, dėl to, kas vyksta mūsų šalyse“, – sakė Delmeras Martinezas (Delmeras Martinesas) iš Salvadoro.

Pasiryžę pasiekti JAV sieną

Nuo smurtinių nusikaltimų, politinių neramumų ir skurdo savo šalyse bėgantys migrantai sako, kad yra pasiryžę pasiekti Jungtines Valstijas, nors D. Trumpas žada juos sustabdyti ir grasina nutraukti pagalbą centrinės Amerikos šalims, taip pat – dislokuoti karius ir uždaryti pietinę JAV sieną.

Karavane dabar yra maždaug 7 tūkst. migrantų, apskaičiavo Jungtinės Tautos. Tačiau Meksikos pareigūnai trečiadienį nurodė daug mažesnį skaičių: 3 630.

Didžioji dauguma šių migrantų yra iš Hondūro.

Meksikiečiai pro šalį judant karavanui šaukė „Nesustokite, broliai!“ ir dalijo migrantams maistą bei vandenį.

„Meksika! Meksika!“ – atsakydami šaukė migrantai, permerkti prakaito plieskiant kaitriai pietinės Čiapaso valstijos saulei.

Nuo Meksikos ir Gvatemalos sienos, kur penktadienį prasiveržė pro perėjų vartus, jie jau nukeliavo maždaug 100 kilometrų.

Prie paskutinių vartų sustabdyti šimtų riaušėms pasirengusių policininkų, dauguma karavano narių į Meksiką per upę, kuria eina siena, pateko plaukte ar plaustais.

Meksikos federalinė policija periodiškai lydėdavo karavaną sunkvežimiais ar sraigtasparniais, tačiau nebandė jo sustabdyti.

Kaip nurodo meksikiečių vyriausybė, maždaug 1,7 tūkst. žmonių, keliavusių su šiuo karavanu, paprašė prieglobsčio Meksikoje.

Iki JAV sienos migrantams dar liko maždaug 3 tūkst. kilometrų.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro (Nikolas Maduras) pavadino „bepročiu“ JAV viceprezidentą Mike'ą Pence'ą (Maiką Pensą), apkaltinusį Karakasą karavano finansavimu.

„Kokią milžinišką sukviečiamąją galią aš turiu centrinėje Amerikoje, Mike'ai Pence'ai! Jei taip nekalbėtų ekstremistas, ekstremistų beprotis,.. reiktų juoktis“, – pridūrė jis.

M. Pence'as antradienį pareiškė, jog Hondūro prezidentas Juanas Orlando Hernandezas (Chuanas Orlandas Hernandesas) jam pasakęs, kad karavaną „organizavo Venesuelos finansuojamos kairiųjų grupės Hondūre“ ir kad jis buvo „pasiųstas į šiaurę mesti iššūkio mūsų suverenumui ir... sienai“.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Algis

Idomu kaip Europa ir Amerika subalpine Afrika ir pietu Amerika ir kas tada gausis- badausim ir maistausim kartu?

kauniete

kada valstybes viduje vyksta chaosas,suirute tokia valstybe lengvai okupuoja suinteresuotos kaimynes . gaila ...bet turbut ZEMES zmoniu galvos ---perkaito .. o tie ,kuriuos matome begancius [be dokumentu!!] tai "karavanai" tamsiu ,neapsisvietusiu ,xx1mo amziaus nuskurdintu zmoniu tai panasu I 1917 m revoliucijos bolsevizmo bacila uzkrestu zmogeliu ..PIRMYN!! o kur ?jiems tai nelabai svarbu….liudna..

...

Būtent dėl teroristų permetimo ir formuojami tokie karavanai... žmonės juose nesupranta kad jais tik dangstomasi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS