Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės | Diena.lt

MILANE VYKSTA VALSTYBINĖS S. BERLUSCONI LAIDOTUVĖS

  • 0

Milano Duomo katedroje trečiadienį vyksta Italijos buvusio premjero Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) valstybinės laidotuvės.

Tūkstančiai žmonių prie Duomo katedros ir jos viduje plojo, taip išreikšdami pagarbą, kai gėlėmis išpuoštas S. Berlusconi karstas buvo iškeltas iš katafalko ir įneštas į maldos namus.

Kai karstas buvo padėtas priešais altorių, jo vaikai ir partnerė Marta Fascina (Marta Fašina) braukė ašaras.

Gausybė magnato šalininkų, tarp kurių buvo ir jo futbolo klubo „AC Monza“ delegacija, stebėjo ceremoniją aikštėje įrengtuose milžiniškuose ekranuose. Atsisveikinimo ceremonijai vadovavo arkivyskupas Mario Delpini (Marijus Delpinis).

„Kai žmogus yra politikas, jis stengiasi laimėti. Yra tie, kurie jį aukština, ir tie, kurie negali jo pakęsti“, – sakė M. Delpini savo homilijoje.

„Kai žmogus yra veikėjas, tada jis visada yra scenoje. Jis turi tų, kurie jam ploja, ir tų, kurie jo nekenčia“, – kalbėjo jis.

„Tačiau šią atsisveikinimo ir maldos akimirką, ką galime pasakyti apie Silvio Berlusconi? Jis buvo žmogus: troškimas gyventi, troškimas mylėti, troškimas džiaugtis“, – pridūrė dvasininkas.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas ir Kataro emyras šeichas Tamimas bin Hamadas al Thani (Tamimas bin Hamadas Tanis) bei Irako prezidentas Abdel Latifas Rashidas (Abdel Latifas Rašidas) buvo vieni iš aukščiausio rango užsienio svečių.

Laidotuvėse, be kitų, dalyvauja Italijos prezidentas Sergio Mattarella (Serdžas Matarela), premjerė Giorgia Meloni (Džordža Meloni), kurios koalicijai priklauso S. Berlusconi dešiniojo sparno partija „Pirmyn, Italija“ (it. Forza Italia), ir kitos koalicijos partnerės, kraštutinių dešiniųjų „Lygos“ (it. Lega) vadovas Matteo Salvini (Matėjas Salvinis).

Europos Sąjungai atstovauja už ekonomikos klausimus atsakingas eurokomisaras Paolo Gentiloni (Paolas Džentilonis).

Prieštaringi vertinimai

Daugelis italų žiniasklaidos ir sporto magnatą, triskart premjero kėdėje sėdėjusį S. Berlusconi vadina įtakingiausia pastarųjų dešimtmečių Italijos asmenybe.

Tačiau jų nuomonės dėl to, ar jo įtaka buvo geresnė, ar blogesnė, ir dėl to, ar buvęs premjeras nusipelnė viso šurmulio ir iškilmingų ceremonijų, smarkiai išsiskiria.

Ilgiausiai Italijos pokario istorijoje premjeru dirbęs ir pernai į Senatą perrinktas S. Berlusconi buvo įsivėlęs į daugybę teisinių ir sekso skandalų, garsėjo kontroversiškais išsišokimais tarptautinėje arenoje.

Tarp jo draugų buvo ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, tačiau Kremliaus šeimininkui išduotas tarptautinis arešto orderis, todėl jis negalėjo atvykti į Italiją.

Sulaukęs 86 metų amžiaus, S. Berlusconi mirė pirmadienį Milano ligoninėje, kur buvo gydomas nuo lėtinės leukemijos. Antradienį jo šeima surengė privačią atsisveikinimo ceremoniją vienoje iš S. Berlusconi vilų netoli Milano – miesto, kuriame jis uždirbo milijardus kaip žiniasklaidos imperijos vadovas, prieš 1994-aisiais įsitraukdamas į politiką.

Nuo pirmadienio prie visų viešųjų pastatų vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, taip pagerbiant lyderio, kurio įtaka buvo gerokai platesnė nei politika, nes jis daug dėmesio skyrė televizijai, laikraščiams ir sportui, atminimą.

Parlamento veikla buvo sustabdyta trims dienoms, o vyriausybė trečiadienį paskelbė nacionalinę gedulo dieną – pirmą kartą dėl buvusio ministro pirmininko mirties.

Šį sprendimą kritikavo S. Berlusconi šalininkai, kaltinę jį kronizmu, korupcija ir įstatymų stūmimu, siekiant apsaugoti savo interesus.

Senatorius Andrea Crisanti (Andrėja Krisantis) sakė esąs griežtai prieš tokius nacionalinius pagerbimus „žmogui, kuris negerbia valstybės“, ir atkreipė dėmesį į galutinį S. Berlusconi nuteisimą už mokestinį sukčiavimą 2013 metais.

Rosy Bindi (Rosi Bindi), buvusi kovos su mafija komisijos vadovė, teigė, kad tai buvo „netinkamas sprendimas tokiam skaldančiam asmeniui kaip S. Berlusconi“, o dienraštis „Repubblica“ teigė, kad institucinis uždarymas yra kraštutinis sprendimas, ir palygino jį su Britanijos protokolu dėl karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) mirties.

Barbara Cacellari (Barbara Kačelari), „Pirmyn, Italija“ atstovė ir buvusi kandidatė į Europos Parlamentą, sakė, kad protestai dėl to, kaip oficialiai paminėti S. Berlusconi mirtį, rodo pagarbos stoką.

„Asmuo turi būti gerbiamas pats savaime. Jis yra asmuo, kuris reprezentuoja šios šalies istoriją, – sakė ji prie katedros. – Manau, kad niekas nėra be dėmių.“

S. Berlusconi savo viloje Arkorėje, netoli Milano, pastatė faraono įkvėptą marmurinį mauzoliejų, kuriame būtų galima palaidoti jo šeimos narius ir draugus, kai jie numirs.

Šiuo metu jis stovi tuščias. S. Berlusconi šeima planuoja kremuoti jo palaikus ir palaidoti pelenus mauzoliejuje, pranešė Italijos žiniasklaida.

GALERIJA

  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
  • Milane vyksta valstybinės S. Berlusconi laidotuvės
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS