R. Tillersonas: Rusija yra atsakinga už chemines atakas Sirijoje | Diena.lt

R. TILLERSONAS: RUSIJA YRA ATSAKINGA UŽ CHEMINES ATAKAS SIRIJOJE

  • 4

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas) antradienį pareiškė, kad Rusija yra atsakinga už Sirijos vyriausybės neseniai surengtas chemines atakas, nes būtent Maskva remia šią vyriausybę.

„Neseniai buvusios atakos Rytų Gutoje kelia didžiulį susirūpinimą, kad Basharo al-Assado (Bašaro Asado) režimas galbūt tebenaudoja cheminius ginklus prieš savo tautą“, – sakė žurnalistams Paryžiuje R. Tillersonas.

„Galiausiai Rusija yra atsakinga už aukas Rytų Gutoje“, – pridūrė jis.

Anksčiau buvo pranešta, kad Sirijos sukilėlių kontroliuojamame anklave netoli Damasko mažiausiai 21 asmuo, tarp jų yra ir vaikų, pirmadienį patyrė kvėpavimo sutrikimų, susijusių su įtariama chemine režimo ataka.

Pasak padėtį šalyje stebinčios organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) atstovų, pirmadienį tokios atakos būta sukilėlių kontroliuojamame Rytų Gutos regione esančiame Dumos mieste. Tarp nukentėjusiųjų buvo šeši vaikai ir šešios moterys.

„Gyventojai ir medikai kalba apie chloro dujas“, – sakė SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas (Ramis Abdel Rahmanas).

Sausio 13-ąją panaši ataka buvo surengta Dumos pakraštyje, kur SOHR užfiksavo septynis nukentėjusiuosius. Keliomis dienomis vėliau teisių gynimo organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) direktorius Kennethas Rothas (Kenetas Rotas) apkaltino Sirijos režimą panaudojus chloro dujas per Rytų Gutos apgultį.

Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) ir JT apkaltino Sirijos oro pajėgas dėl 2017-ųjų balandį surengtos zarino dujų atakos prieš opozicijos kontroliuotą Chan Šeichūno miestelį, pareikalavusios daugybės gyvybių.

Spėjama, kad daugiau nei 340 tūkst. žmonių žuvo per karą Sirijoje, prasidėjusį 2011 metais, kai režimas ėmėsi malšinti protestus prieš vyriausybę. Dar milijonai žmonių buvo priversti palikti namus.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

ne rusija,o amerika yra atsakinga ir amerika savo cheminį ginklą varo į siriją ir apginkluoja savo sebrus iš egilo

Mama

Nu ir snukis Diėve apsaugok nuo amerikasosu

Nusra

Nukvakęs senis, kaip ir banditú štatai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS