S. Lavrovas: Rusija turi „raudonąsias linijas“ ir Vakarai privalo jas gerbti | Diena.lt

S. LAVROVAS: RUSIJA TURI „RAUDONĄSIAS LINIJAS“ IR VAKARAI PRIVALO JAS GERBTI

  • 12

Rusijos politikoje yra „raudonosios linijos“, ir Vakarai privalo jas gerbti, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sekmadienio vakarą paskelbtame interviu leidiniui „Kommersant“.

„Jei vertinti taip, kad mes negalime turėti jokių interesų Euroatlantiniame regione, tuomet Rusijos Federacijos siena – raudonoji linija. Esmė ta, kad turime teisėtų interesų – yra rusų, kurie atsidūrė užsienyje subyrėjus Sovietų Sąjungai, ir turime kultūrinius, istorinius, glaudžius asmeninius bei šeimų saitus su savo kaimynais“, – sakė S. Lavrovas.

Jo žodžiais, Rusija turi teisę ginti savo tėvynainių interesus, ypač tada, kai jie yra varomi iš šalių, kur jie gyvena, kuomet varžomos jų teisės taip, kaip tai vyko Ukrainoje.

Pasak S. Lavrovo, tokia „raudonąja linija“ galima laikyti ir įvykius Gruzijoje 2008-ųjų rugpjūtį, kai „Gruzija užpuolė Pietų Osetiją ir Rusijos taikdarius“.

„Rusija turi interesų, ir apie tai neverta pamiršti. Rusija turi raudonąsias linijas. Aš manau, kad rimti politikai Europoje supranta, jog šias raudonąsias linija privalu gerbti taip, kaip tai buvo daroma šaltojo karo laikais“, – pabrėžė Rusijos diplomatijos vadovas.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

H

Pati tas linijas susigalvoja ir reikalauja jas gerbti ? Kodel kita valsyube josios inoriu turi sekti ?

vasiokui-

tu ne lietuvis- garantuotai. Pries kuri laika su žydu “diskutavau”, tai labai panasus braižas, įtariu, kad tas pats ir esi, fašisto putino gerbėjau (suknistas).

vasiokui

vasia.....jei pasisakau pries kaimynu neapykanta tai jau ne lietuvis? tu grynas zydsaudziu palikuonis gali tuom didziuotis. o ishsilavinimo atzvilgiu pasiziurek i save....jei net buciau rusu tautybes.... iskart iterpdamas "prijomus" primityvius kreipdamasis i mane rusiskais vardais tik parodai savo nacionalistinius protrukius. grybuk. perskaitysi tiek knygu kiek as tada ir galesi svaistytis patarimais tusciais. kai mes rusijos zemes simtmeciais laikem LDK sudetyje niekas mum del to nieko neprimina. o cia pastoviai su savo zaizdom nesulaizytom jau beveik 30 metu verkia visi aplinkui kai mano karta jau visiskai be streso gyvena laisvoj Lietuvelej. didziuokis musu tauta kuri baigia istirpti UK saloje ir Norvegijos kalnuose
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS