Tarp tūkstančių išgelbėtų į Italiją atplukdytų migrantų – valtyje gimęs kūdikis | Diena.lt

TARP TŪKSTANČIŲ IŠGELBĖTŲ Į ITALIJĄ ATPLUKDYTŲ MIGRANTŲ – VALTYJE GIMĘS KŪDIKIS

  • 6

Pirmieji iš daugiau nei 3,5 tūkstančio migrantų, per pastarąsias dienas išgelbėtų prie Libijos krantų, trečiadienį pasiekė Italiją, Romai raginant kitas ES šalis perimti dalį Italijai tenkančios atvykėlių naštos.

Ankstų trečiadienio rytą pakrantės apsaugos tarnybos laivas atplukdė 481 migrantą į Sicilijos Pocalo uostą, dar 422 buvo išlaipinti iš Maltos nevyriausybinės organizacijos MOAS laivo kiek toliau esančiame Trapanyje.

Vienas atvykėlių – naujagimis kamerūnietis Christus (Kristus), kurį motina pagimdė antradienį senoje medinėje valtyje.

Gelbėtojai plojimais pasitiko motiną, kai ji trapu užlipo į nevyriausybinių organizacijų „SOS Mediterranee“ ir „Gydytojai be sienų“ (Medecins Sans Frontieres, MSF) laivą „Aquarius“.

Mažylio tėvas į pavojingą kelionę iš Libijos į Europą turėtų leistis vėliau.

MSF akušerė Alice Gautreau (Alis Gotro) tviteryje aprašė, kaip ji nukirpo kūdikio virkštelę.

„Mažasis Christus laikosi puikiai, kaip ir jo mama. Bet abiems jiems būtų buvę geriau, jeigu jai nereikėtų gimdyti Viduržemio jūros viduryje, apsuptai 100 vyrų“, – pridūrė A.Gautreau.

Kiti keturių nevyriausybinių organizacijų –MSF, „SOS Mediterranee“, „Save the Children“ ir „ProActiva Open Arms“ – lavai į Italijos uostus plukdo dar maždaug 2,7 tūkst. antradienį jūroje surinktų migrantų, tarp kurių yra daug vaikų.

Italija ragina savo partneres Europos Sąjungoje „prisidėti konkrečiai“ prie krizės sprendimo: ir ribodamos migrantų srautą iš Libijos, ir priimdamos atlaikiusius pavojingą kelionę per jūrą žmones.

Italijos ministras pirmininkas Paolo Gentiloni (Paolas Džentilonis) praėjusią savaitę perspėjo, kad jo šalies galimybės priimti migrantus nėra „beribės“, kai vien šiemet Italija priėmė apie 85 tūkstančius migrantų iš 100 tūkstančių atvykusiųjų.

ES vidaus reikalų ministrai praėjusią savaitę pažadėjo neatidėliotinai palaikyti Europos Komisijos planą suteikti Italijai 35 mln. eurų pagalbos.

Šis klausimas buvo ir trečiadienio derybų dienotvarkėje Trieste, kur P.Gentiloni susitiko su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu (Emanueliu Makronu) ir Vokietijos kanclere Angela Merkel, dalyvaujančiais Vakarų Balkanų šalių vadovų susitikime.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Italai nuplaukia i Libija ir surenka nuo pakranciu visus

Prie kuo cia Italai? Laivai ne Italiskos.

mm

"išgelbėtų prie Libijos krantų". Italai nuplaukia i Libija ir surenka nuo pakranciu visus norincius. Tai kodel italai neplaukia i nigerio ar kongo upiu deltas. ten irgi yra norinciu? isprotejo europos salys. save nusirasina, nusitautina.

f

Lopai siuskit juos atgal!!!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS