V. Putinas pasmerkė JAV jėgas, pasirengusias paaukoti Rusijos ir Amerikos santykius | Diena.lt

V. PUTINAS PASMERKĖ JAV JĖGAS, PASIRENGUSIAS PAAUKOTI RUSIJOS IR AMERIKOS SANTYKIUS

  • 3

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pasmerkė JAV „galingas jėgas“, pasirengusias paaukoti Rusijos ir Amerikos santykius, praėjus dviems dienoms po jo kontroversiško susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, savo komentarais išprovokavusiu kritikos laviną.

„Matome, kad JAV esama jėgų, kurios dėl savo ambicijų lengvai pasiruošusius paaukoti Rusijos ir Amerikos santykius“, – per Maskvoje vykusį pasitarimą su Rusijos ambasadoriais pareiškė V. Putinas.

„Matome, kad JAV yra jėgų, iškeliančių savo siaurus partinius interesus aukščiau už nacionalinius“, – tęsė Rusijos lyderis.

Jis pridūrė, kad Maskva „vis dėlto atvira ryšių plėtrai su JAV remiantis lygybės principu“.

„Mums reikalinga nauja teigiama darbotvarkė, nukreipta į bendradarbiavimą ir bendrų pozicijų paiešką. Kalbėjome apie šią kryptį per susitikimą su prezidentu Trumpu“, – tikino V. Putinas.

Šią savaitę išreikštas JAV lyderio pozityvumas Rusijos prezidento atžvilgiu išprovokavo pašaipų ir pasipiktinimo audrą visame JAV politiniame spektre.

Per abiejų prezidentų spaudos konferenciją, pirmadienį įvykusią Helsinkyje, D. Trumpas, regis, sutiko su V. Putino teigimu, kad Maskva nesikišo į 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus, ir savo komentarais sukėlė šurmulį Vašingtone.

Vėliau D. Trumpas atsitraukė nuo savo ankstesnių komentarų. Prezidentas pareiškė, kad tiesiog netiksliai išsireiškė ir kad sutinka su Amerikos žvalgybos bendruomenės išvada, jog Rusija iš tiesų kišosi į 2016 metų rinkimus.

„Maniau, jog bus akivaizdu, bet norėčiau dėl visa ko, jei nebuvo (akivaizdu), paaiškinti. Svarbiame savo pastabų sakinyje vietoje žodžio „neturėtų“ ištariau „turėtų“. Sakinys turėjo būti toks: „Nematau jokių priežasčių, kad tai neturėtų būti Rusija“, – antradienį sakė jis.

Ketvirtadienį JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Christopheris Wray (Kristoferis Rėjus) pareiškė, kad Amerikos žvalgybos bendruomenė laikosi savo pozicijos, jog Maskva kišosi į 2016-ųjų  rinkimus, nors V. Putinas tai neigia.

Panašu, kad abi pagrindinės JAV partijos didžiąja dalimi siekia ir toliau laikytis griežtos politikos Rusijos atžvilgiu.

Nors D. Trumpo pozicija dėl Rusijos kišimosi pastarosiomis dienomis keletą kartų keitėsi, kai kurie valdančiosios Respublikonų partijos nariai leido suprasti, jog jiems pabodo tokia neatsargi diplomatija, ir prakalbo apie griežtesnę prezidento kontrolę.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Alis Petkus...

prezidentas Trampas... prezidentas Trampas... o ne koks ten trumpas...

jie

abu mato kas darosi pasauly o tie arogantiskai buki ir ciniskai sadistiskai uzsispyre /politikai nori tik konfrontacijos ir papirkti tokiu sorosu kuriems ginklu gamyba nesa milijardus saskaita naikinamos zmonijos ir grobiamu zemiu su jos resursais tas liecia visas imperijas ir ju /valdytojus/......

trumpas

putkos sestiorka

SUSIJUSIOS NAUJIENOS