V. Putinas su A. Merkel telefonu aptarė situaciją Ukrainoje | Diena.lt

V. PUTINAS SU A. MERKEL TELEFONU APTARĖ SITUACIJĄ UKRAINOJE

  • 0

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pirmadienį telefonu pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi atsižvelgti į Jungtinių Tautų taikdarių teisę saugoti ESBO (Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos) misiją ne tik Rytų Ukrainos kontaktinėje linijoje, bet įr kitose teritorijose, pranešė Kremliaus atstovai spaudai.

„Vladimiras Putinas detaliai aptarė Rusijos iniciatyvą įkurti JT misiją, kuri saugotų ESBO Specialiąją stebėjimo misiją (SMM). Atsižvelgęs į Angelos Merkel išsakytas mintis, Rusijos lyderis nurodė, kad (Maskva) yra pasirengusi atnaujinti minėtos JT misijos funkcijas Rusijos rezoliucijos projekte Saugumo Taryboje. Turima galvoje, kad ESBO stebėtojų apsaugos užtikrinimas galėtų būti vykdomas ne tik kontaktinėje linijoje abiem pusėms patraukus savo pajėgas ir įrangą, bet ir kitose vietose, kur ESBO SMM vyksta su patikrinimo vizitais pagal Minsko priemonių kompleksą“, – nurodė Kremlius.

Be kita ko, per šį pokalbį lyderiai aptarė Minsko susitarimų įgyvendinimą dėl situacijos Pietryčių Ukrainoje sureguliavimo.

„Buvo pažymėta, kad nepriimtini jokie vadinamųjų „mokslo metų paliaubų“ režimo, dėl kurio susitarė Kontaktinė grupė ir kurioms pritarė Normandijos formato šalių lyderiai, pažeidimai“, – teigiama pranešime.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS