Gaisrų niokojamos Kalifornijos gubernatorius prašo tarptautinės pagalbos | Diena.lt

GAISRŲ NIOKOJAMOS KALIFORNIJOS GUBERNATORIUS PRAŠO TARPTAUTINĖS PAGALBOS

Kalifornijoje šeštadienį toliau siaučiant didžiuliams gaisrams, dešimtys tūkstančių gyventojų buvo priversti palikti namus, o valstijos gubernatorius paprašė užsienio šalių pagalbos kovojant su stichija.

Pasak pareigūnų, per tris paras visoje valstijoje užfiksuota apie 12 tūkst. žaibų, dėl jų įpliekstų  gaisrų virš didelių plotų Vidurio ir Šiaurės Kalifornijoje pakibo tiršti juodi dūmai.

„Nieko panašaus nematėme jau daug, daug metų“, – penktadienį sakė valstijos gubernatorius Gavinas Newsomas (Gevinas Niusomas). 

Du didžiausi gaisrai, pavadinti „SCU ir LNU žaibų kompleksais“, išdegino beveik 240 tūkst. hektarų teritoriją ir sunaikino beveik 500 statinių.

Dėl „SCU žaibų komplekso“ – dešimto pagal dydį gaisro per valstijos istoriją – iškilo pavojus vyno darykloms vynininkyste garsėjančiuose Sonomos ir Napos regionuose, dar neatsigavusiuose po pastaraisiais metais siautusių panašių gaisrų, pareikalavusių žmonių gyvybių.

Pasak pareigūnų, su šios savaitės gaisrais siejamos penkios mirtys. Keturi lavonai buvo rasti ketvirtadienį, trys iš jų – sudegusiame name vienoje Napos apygardos kaimiškųjų vietovių.

Stichija niokoja ir gamtą. Didžiojo Baseino mamutmedžių valstybinis parkas pranešė, kad liepsnos sunaikino kai kuriuos jo istorinius pastatus. 

Parkui, kuriame yra daugiau nei 500 metų senumo didžiųjų mamutmedžių, „padaryta didelė žala“, sakoma pranešime.

Kalifornijos priešgaisrinės tarnybos direktoriaus pavaduotojo padėjėjas Danielis Berlantas pranešė, kad ugniagesiams pavyko pasiekti pažangos, tačiau pastangas suvaldyti gaisrus apsunkina besitęsiantys karščiai ir itin sausi orai.

Anot D. Berlanto, tikimasi, kad savaitgalį šiek tiek atvės, tačiau jau sekmadienio vakarą skelbiamas žaibų be lietaus pavojus. 

„Vėl galime sulaukti audros su žaibais, todėl išliekame budrūs“, – sakė jis. 

Iki šiol evakuota apie 119 tūkst. žmonių, daugelis jų ieško, kur prisiglausti, nes dėl koronaviruso pavojaus nesiryžta vykti į valdžios įsteigtus pagalbos centrus.

Į pietus nuo San Fransisko esančiose San Matėjo ir Santa Kruzo apygardose kai kurie nuo CZU žaibų komplekso – septinto pagal dydį gaisro valstijos istorijoje – pasitraukę žmonės nakvojo kemperiuose automobilių stovėjimo aikštelėse arba Ramiojo vandenyno paplūdimiuose.

Santa Kruzo apygardoje turistai buvo paraginti išvykti, kad nuo gaisrų bėgantys gyventojai turėtų, kur apsistoti.

„Geriausi pasaulio ugniagesiai“

Kalifornijos gubernatorius penktadienį žurnalistams pranešė, kad iš Oregono, Naujosios Meksikos, Teksaso ir kai kurių kitų valstijų atvyksta ugniagesių brigados su stebėjimo ir kita gaisrų gesinimo įranga. 

G. Newsomas taip pat paprašė Kanados ir Australijos, kurių ugniagesiai, anot jo, „geriausi  pasaulyje“, pagalbos kovojant su didžiulio masto stichija.

Pasak gubernatoriaus, dauguma gaisrų siaučia žmonių negyvenamuose plotuose, o visoje Kalifornijoje dega apie 312 tūkst. hektarų – tokį plotą užima Rod Ailando valstija. 

San Fransiske penktadienį trečią dieną iš eilės tvyrojo dūmų tvaikas. Valdžia paragino gyventojus likti namuose.

Nacionalinė orų tarnyba įspėjo, kad bent jau artimiausiu metu dūmai neišsisklaidys.

Septynias apygardas apimančiame San Fransisko įlankos rajone valdžia įspėjo, kad iki sekmadienio vakaro išlieka oro taršos pavojus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

?

Savo turtu nebeturi?

M.-W.

Siaubo filmas. Gaila gamtos, gaila žmonių...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS