Indijos pietuose potvynių aukų padaugėjo iki 106 | Diena.lt

INDIJOS PIETUOSE POTVYNIŲ AUKŲ PADAUGĖJO IKI 106

  • 0

Indijos pietinėje Keralos valstijoje, pritraukiančioje daug turistų, potvynių aukų bendras skaičius ketvirtadienį padidėjo iki 106, o dar beveik 150 tūkst. žmonių liko be namų.

„Oficialus aukų skaičius dabar yra 106. Visoje valstijoje atidaryta 1 331 stovykla, į kurias iki šio vakaro jau persikėlė 147 tūkst. žmonių“, – naujienų agentūrai AFP sakė Keralos valstijos nelaimių valdymo agentūros atstovas.

Keralos valstija šią krizę vadina „itin rimta“. Pareigūnai pradėjo gelbėjimo operaciją, per kurią siekiama padėti tūkstančiams žmonių, nukentėjusiems nuo potvynių.

Švariais palmių juosiamais paplūdimiais ir arbatmedžių plantacijomis garsėjanti Kerala kasmet susiduria su musonų atnešamomis liūtimis, bet šiemet kritulių buvo ypač gausu. Dėl to potvyniai užliejo šimtus gyvenviečių, o tarnybos buvo priverstos atšaukti skrydžius iš regiono ir į jį.

Nepatvirtintuose žiniasklaidos pranešimuose minimi daug didesni aukų skaičiai, taip pat pabrėžiama, kad daugelis užlietų vietovių vis dar nėra pasiekiamos.

AFP pašnekovas sakė, kad tarnybos paskelbė „raudonajį perspėjimą“ visuose 14-oje potvynių siaubiamos valstijos apskričių. Artimiausią parą daugelyje labiausiai paveiktų teritorijų numatomos tolesnės liūtys.

Keralos vyriausiojo ministro Pinarayi Vijayano (Pinarajo Vidžajano) biuras per „Twitter“ pranešė, kad Kočio tarptautinis oro uostas, pagrindiniai vartai atvykti į šį regioną, liks uždarytas iki šeštadienio „dėl smarkaus lietaus ir jo sukelto potvynio“.

Trečiadienio vakarą P. Vijayanas Keraloje surengė nepaprastųjų pasitarimų su gelbėjimo tarnybų pareigūnais ir aptarė padėtį su Indijos premjeru Narendra Modi (Narendra Modžiu).

Vyriausiasis ministras paprašė, kad kariuomenė ir specialiosios tarnybos atsiųstų daugiau pagalbininkų likviduojant stichijos padarinius apie 33 mln. gyventojų turinčioje valstijoje.

„Mūsų valstija apimta beprecedenčio potvynių chaoso, – anksčiau šią savaitę sakė P. Vijayanas. – Ši katastrofa sukėlė neapsakomų kančių ir nuniokojimą.“

Tarnybos atidarė 34 užtvankas, kuriose vandens lygis buvo pasiekęs pavojingą ribą.

Potvyniai užliejo šimtus kaimų ir daugiau kaip 10 tūkst. km kelių. Valstijoje apgadinta arba sugriauta tūkstančiai namų, nurodė pareigūnai.

JAV ambasada praeitą savaitę patarė nevykti į Keralą, praeitais metais, kaip rodo vyriausybės statistika, sulaukusią daugiau kaip milijono užsieniečių turistų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS