Rastas Turkijos karo lėktuvus bandžiusio perimti graikų piloto kūnas | Diena.lt

RASTAS TURKIJOS KARO LĖKTUVUS BANDŽIUSIO PERIMTI GRAIKŲ PILOTO KŪNAS

  • 3

Graikijos naikintuvo, ketvirtadienį sudužusio Egėjo jūroje per mėginimą perimti Turkijos karo lėktuvus, piloto kūnas buvo surastas žvejų, penktadienį pranešė graikų valstybinė žiniasklaida. 

Skiro salos meras Miltas Hacijanakis (Miltos Hatziyiannakis) sakė valstybinei televizijai ERT, kad vienas žvejų laivas ketvirtadienį vakare rado „lėktuvo nuolaužų“ ir žuvusį pilotą.

35 metų lakūno ir dviejų vaikų tėvo Georgijaus Baltadoro (Georgios Baltadoros) gyvybės pareikalavusi katastrofa įvyko tarp Graikijos ir Turkijos tvyrant padidėjusiai įtampai.

Dėl šio incidento Turkijos premjeras Binali Yildirimas (Binalis Jildirimas) paskambino Graikijos vyriausybės vadovui Aleksiui Ciprui (Alexis Tsipras), ir abu lyderiai pažadėjo „stiprinti dialogą“ tarp šių regioninių varžovių ir NATO sąjungininkių.

Naikintuvas „Mirage 2000-5“ nukrito į jūrą netoli nuo Skiro oro uosto, grįždamas iš Turkijos naikintuvų perėmimo misijos.

Graikų karo lėktuvai neretai pakeliami palydėti Turkijos orlaivių, jeigu jie įskrenda į oro erdvę virš Egėjo jūros, kurią Graikija laiko sava.

Turkų lėktuvai jau buvo nuskridę, kai G. Baltadoro lėktuvas ir jo porininkas pasiekė numanomo pažeidimo vietą netoli Lesbo salos Egėjo jūros rytinėje dalyje.

Naikintuvo sudužimo priežastis tiriama.

Graikų žiniasklaida kėlė prielaidas, kad lakūnui galėjo aptempti sąmonė dėl didelės perkrovos arba jis galbūt nesiorientavo erdvėje.

Palaikų būklė rodo, kad „jis nespėjo sureaguoti“ prieš orlaiviui įsirėžiant į vandenį, sakė M. Hacijanakis.

Graikijos ginkluotosios pajėgos dėl piloto žūties paskelbė trijų dienų gedulą.

Pastaraisiais mėnesiais Atėnų ir Ankaros santykius temdė virtinė ginčų. Graikija užsibrėžusi ginti savo suverenias teises Egėjo jūroje, dėl kurios teritorijų abi šalys seniai nesutaria.

Anksčiau šią savaitę Graikijos kariai paleido įspėjamųjų šūvių į Turkijos sraigtasparnį, priartėjusį prie mažytės Ro salos ties abiejų šalių siena Egėjo jūroje.

Santykius tarp istorinių priešų pablogino ir Turkijos reikalavimai išduoti aštuonis Graikijoje esančius turkų karius. Ankara įtaria, kad šie kariai prisidėjo prie bandymo 2016 metų liepą nuversti valdžią ir pašalinti iš prezidento posto Recepą Tayyipą Erdoganą (Redžepą Tajipą Erdohaną).

Be to, kovą Turkija suėmė ir vis dar nepaleidžia dviejų už šnipinėjimą ir neteisėtą atvykimą į šalį kaltinamų Graikijos karių; jie patys tvirtina pasiklydę tvyrant tirštam rūkui ir netyčia kirtę sieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

ALGIS

Kažkaip nesuprantu , ABI ŠALYS YRA N A T O NARĖS , pasirodo tas NATO yra tik pavadinimas , o jokios sąjungos nėra

čiubaka

sultanas ne rusas, kai jis numušė rusų SU-24 rusija nors sankcijas įvedė

Dlaivas

Sultanas numuse graiku naikintuva... ir nieko!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS