Pasaulio futbolo čempionatas: Meksikos rinktinė sutramdė Vokietijos puolimo mašiną | Diena.lt

PASAULIO FUTBOLO ČEMPIONATAS: MEKSIKOS RINKTINĖ SUTRAMDĖ VOKIETIJOS PUOLIMO MAŠINĄ

• 0

Sekmadienį Maskvos „Lužnikų“ stadione F grupės lydere laikyta ir čempionės titulą ginanti Vokietijos rinktinė nesugebėjo įmušti į Meksikos rinktinės vartus ir pralaimėjo rezultatu 0:1 (0:1).  Vienintelį įvartį įmušė Hirvingas Lozano.

Meksikos rinktinė Vokietijos rinktinę nugalėjo tik kartą per 11 susitikimų. Tai įvyko 1985 metais draugiškame mače. Oficialiose rungtynėse Vokietija niekada nepralaimėjo Meksikai. Pasaulio čempionate šios komandos jau buvo susitikusios keturis kartus ir tik kartą, 1986 metais, rungtynės baigėsi lygiosiomis, tačiau 11 metrų baudinių seriją laimėjo Vokietija (4-1).

Vokietija ir Meksika pernai buvo susitikusios Konfederacijų taurės pusfinalyje. Ten vokiečiai lengvai, rezultatu 4:1 nugalėjo, meksikiečius.

Net neabejojama, kad Vokietijos rinktinė viena iš favoričių laimėti antrą čempionatą iš eilės. Šis čempionatas ypatingas ir Vokietijos treneriui Joachimui Lowui, kuris, čempionato laimėjimo atveju, taptų antruoju treneriu istorijoje, kuris su ta pačia komanda laimėjo du pasaulio čempionatus iš eilės. Kol kas tai yra padaręs tik italas Vittorio Pozzo (1934 ir 1938 metais). Komandoje liko 10 žaidėjų, kurie ir 2014 metais kėlė nugalėtojų taurę virš galvų.

Nuo 1990 metų Vokietija visada patenka į aštuntfinalį, tačiau Vokietijos sirgaliams nerimą kelia tai, kad po atrankos varžybų, kuriose laimėjo visus dešimt susitikimų, kontrolinėse rungtynėse Vokietija labai strigo ir sužaidė lygiosiomis su Anglijos, Prancūzijos, Ispanijos rinktinėmis, o pralaimėjimas 0:1 Brazilijai nutraukė 22 nepralaimėtų rungtynių seriją.

Meksikos rinktinė paskutiniuose šešiuose pasaulio čempionatuose pateko į aštuntfinalį, tačiau jo barjero neperžengė. Čempionatas Rusijoje Meksikai jau yra 16-as. Tik Brazilija, Vokietija, Italija ir Argentina gali pasigirti, jog čempionate dalyvavo daugiau kartų. Įdomu tai, kad Meksika paskutinį kartą pirmąjį pasaulio čempionato susitikimą pralaimėjo dar 1994 metais Norvegijai, po to keturis kartus laimėjo, o kartą pirmasis susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Dėl traumų prieš rungtynes buvo nerimo abejose komandose. Mesutas Ozilas buvo patyręs mažą kelio traumą, tačiau pranešama, kad jis yra pasiruošęs pasirodyti ant vejos. Meksikos rinktinei padėti negalės du svarbūs žaidėjai – Nestoras Araujo ir Diego Reyesas.

Rungtynes rinktinės pradėjo tokiomis sudėtimis:

Giedant šalių himnus labiau girdimi buvo Meksikos sirgaliai, nes jų čia susirinko daugiau nei pusė stadiono. Prieš rungtynes pasirodė informacija, kad Vokietijos sudėtyje nepamatysime Oliverio Bierhoffo, kuris peršalo. Kitose rungtynėse su Švedija futbolininkas turėtų žaisti.

Šio susitikimo teisėjas – iranietis Alirezas Faghani.

Jau pirmąją minutę Meksikos rinktinės žaidėjas Hirvingas Lozano spiria vartų link, tačiau smūgį blokuoja Jerome`as Boatengas. Meksika pakėlė kampinį prie Vokietijos vartų, o nuo vokiečio atšokęs kamuolys pasisuko vartų link, tačiau vartininkas Manuelis Neueris tvirtai sugavo kamuolį. 3 minutę T. Werneris smūgiavo į Meksikos vartus, tačiau vartininkas lietė kamuolį.

Po šio epizodo vokiečiai pamažu ėmė spausti meksikiečius. 7 minutę Matsas Hummelsas išbandė Meksikos vartininką, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į jo rankas. Sami Khedira Meksikos aikštės pusėje prarado kamuolį, meksikiečiai pasileido į greitą ataką, M. Hummelsas stabdė varžovą prasižengdamas ir buvo paskirtas baudos smūgis, tačiau šio šanso Miguelis Layunas neišnodojo.

10 minutę Hectoras Herrera smūgiavo iš toli į vartus, tačiau M. Neueris buvo savo vietoje. 14 minutę Vokietijos rinktinės vartinikas sugavo Hectoro Moreno galva siųstą kamuolį. Kol kas Meksikos rinktinė atliko daugiau pavojingų smūgių.

Susitikimas darosi vis aktyvesnis. Po 20 minučių kamuolį dažniau valdė (60proc.) Vokietijos rinktinė, tačiau smūgių nežymiai daugiau atliko Meksikos rinktinė (5 – Meksikos, 4 – Vokietijos).

22 minutę Toni Kroosas siunčia kamuolį į Meksikos vartus, tačiau kamuolį lengvai sugauna vartininkas Guillermo Ochoa. Meksikos rinktinė stengiasi greitai pereiti į kitą aikštės pusę, tačiau Vokietijos rinktinės žaidėjai spėja sugrįžti į gynybą.

Vokietijos gynyba neveikia taip, kaip to norėtų treneris J. Lowas. Panašias gynybos problemas galima buvo įžvelgti ir draugiškose rungtynėse prieš šį čempionatą.

35 minutę vos gavę kamuolį Meksikos žaidėjai akimirksniu pasiuntė jį prie Vokietijos vartų, kur prieš vartininką atsidūręs H. Lozano pelnė įvartį, jam perdavimą atliko Chicharito. Meksika pirmauja rezultatu 1:0.

Vokietija po įvarčio surengė pavojingą ataką, tačiau įvarčiu ji nesibaigė. Toni Krooso baudos smūgį G. Ochoa nukreipė kamuolį į skersinį. 40 minutę Hectoras Moreno gavo geltoną kortelę.

Prie pirmojo kėlinio  teisėjas nusprendė pridėti vieną minutę, bet per ją pavojingų atakų niekas nesurezgė. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 1:0 Meksikos naudai.

Vokietijos rinktinė po Primauja pagal kamuolio kontrolę (60 proc.) ir jų perdavimai buvo tikslesni (88 proc. prieš Meksikos 79 proc.).

Antrasis kėlinys prasidėjo ramiau nei pirmasis. Pavojingų epizodų pirmosiomis minutėmis nebuvo. 48 minutę Marvinas Plattenhardtas iš toli smūgiavo į Meksikos vartus, tačiau vartininkas sugavo šį kamuolį.

Antrame kėlinyje žaidimas vyksta Meksikos aikštės pusėje. Pirmasis keitimas 57 minutę įvyko Meksikos rinktinėje. Aikštę paliko Carlosas Vela, o ji pakeitė Edisonas Alvarezas. Beveik iš karto keitimas atliekamas ir Vokietijos rinktinėje. S. Khedirą keičia Marco Reusas. Taip Vokietijos rinktinė stiprina savo puolimą.

64 minutę J. Khimmichas po J. Boatengo perdavimo per save spyrė į vartus, tačiau kamuolys skriejo šiek tiek virš vartų.

66 minutę  H. Lozano keičiamas Rauliu Jimenezu. Iš karto po keitimo Vokietijos rinktinė surengė pakankamai pavojingą ataką. 71 rungtynių minutę Jesus Gallardo galva blokavo pavojinga M. Reuso perdavimą. Po šio epizodo jam prireikė medikų pagalbos, tačiau jis galėjo tęsti rungtynes.

Po kelių minučių Meksika atliko paskutinį keitimą. Aikštę paliko komandos kapitonas Andres Guardado, o jį keičia Rafaelis Marquezas.

Vokietija toliau užgulusi Meksikos vartus. 76 minutę iš toli smūgiavo T. Kroosas, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto. Kitoje aikštės pusėje M. Layunas perėmęs kamuolį po netikslaus Vokietijos rinktinės perdavimo, pasileido į greitą ataką, tačiau smūgiavo virš vartų.

Vokietija toliau užgulusi Meksikos vartus. 76 minutę iš toli smūgiavo T. Kroosas, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto. M. Layunas perėmęs kamuolį po netikslaus Vokietijos rinktinės perdavimo, pasileido į greitą ataką, tačiau smūgiavo virš vartų. Po kelių minučių ši situacija prie Vokietijos vartų pasikartojo.

79 minutę Vokietijos rinktinėje buvo atliktas antrasis keitimas M. Plattenhardtas keičiamas Mario Gomezu.

homas Mulleris 83 minutę gavo geltoną kortelę, nes neleistinai stabdė H. Herrerą. Beveik iš karto po to geltoną kortelę Vokietijos rinktinėje gavo M. Hummelsas.

90 minutę H. Herrera gavo geltoną kortelę už laiko vilkinimą. Teisėjas prie antrojo kėlinio nusprendė pridėti 3 minutes. Per pridėta laiką vokiečiai kelis kartus smūgiavo į vartus, tačiau išplėšti lygiųjų nepavyko. Į pagalbą puolime atbėgo netgi Vokietijos rinktinės vartininkas M. Neueris.

Vokietijos rinktinė ilgiau valdė kamuolį (61 proc.) bei atliko dvigubai daugiau smūgių (25 smūgius atliko Vokietijos rinktinė, o Meksikos –14). Vokietija net 9 kartus pataikė į vartų plotą, kai Meksika tai padarė tik 4 kartus.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo paskelbtas vienintelį įvartį susitikime įmušęs Hirvingas Lozano.

Vokietija – Meksika 0:1

35` [0:1] Hirvingas Lozano.

• Pasaulio futbolo čempionatas: Meksikos rinktinė sutramdė Vokietijos puolimo mašiną