Australus įveikę lietuviai lauks dovanos iš korėjiečių | Diena.lt

AUSTRALUS ĮVEIKĘ LIETUVIAI LAUKS DOVANOS IŠ KORĖJIEČIŲ

• 0

Šeštadienį Taline (Estija) vykstančiame pasaulio iki aštuoniolikos metų (U-18) IIA diviziono čempionate Lietuvos rinktinė sužaidė paskutiniąsias rungtynes, kuriose 7:1 (3:1, 1:0, 3:0) nugalėjo be pergalių žengusius ir jau seniau paskutinę vietą užsitikrinusius Australijos ledo ritulininkus.

Šiame čempionate lietuviai 4:3 palaužė Lenkiją, 7:0 sutriuškino Estiją, 2:1 įveikė Pietų Korėją, tačiau 2:3 pralaimėjo Didžiajai Britanijai. Lietuvos ledo ritulininkai per penkerias rungtynes surinko 12 taškų, tačiau juos dar gali pavyti Didžioji Britanija ir Lenkija.

Lietuvos rinktinės likimas paaiškės po 16:30 val. prasidėsiančių birtų ir korėjiečių rungtynių, kuriose mūsiškiai palaikys Korėjos ledo ritulininkus. Jeigu korėjiečiai atims bent tašką iš britų, tuomet lietuviai užims pirmą vietą ir iškovos kelialapį į IB divizioną. Jeigu britai švęs pergalę po pratęsimo ar baudinių serijos, o lenkai praras bent tašką rungtynėse su estais, lietuviai džiaugsis sidabru, o britų ir lenkų pergalių atveju – Lietuvos ledo ritulininkai trečius metus iš eilės pasidabins bronzos medaliais.

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinės gretose buvo pripažintas Martynas Grinius, o viso čempionato – vartininkas Laurynas Lubys.

Rungtynes lietuviai pradėjo visiškai atsipalaidavę, o trečią susitikimo minutę, žaidžiant daugumoje, Paulius Rumševičius atliko smūgį nuo mėlynos linijos, o ritulio skriejimo kryptį pakeitęs Nikodemas Numavičius (2:24) įmušė pirmą lietuvių įvartį. Vėliau dar pasižymėjo Lukas Washco (12:50, rez. perd. Justas Fedorovičius) ir Karolis Krasilnikovas (15:46), tačiau australams taip pat pavyko įmušti įvartį, kai iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes pasižymėjo Connoras Lee (16:58).

Lietuviai pirmame kėlinyje atliko net 22 smūgius į vartus, tuo tarpu australai – vos 5.

Antrame kėlinyje lietuviai toliau tęsė varžovų vartų šturmą bei smūgiavo net 26 kartus. Visgi pasižymėti pavyko tik vieninteliam Egidijui Binkuliui (28:38), kuris klastingai apčiuožė vartus ir įgrūdo ritulį į australų vartus – 4:1.

Nepaisant to, kad rungtynėse intrigos nebuvo, tačiau trečiojo kėlinio viduryje komandų žaidėjai įsivėlė į muštynes, po kurių teisėjai išdalino net 37 baudos minutes.

Praėjus porai minučių po incidento, Martynas Grinius (55:15) įmušė šeštą lietuvių įvartį, o rungtynėms artėjant į pabaigą Timonas Mažulis (59:03) septintą kartą nuginklavo varžovų vartininką.

Lietuviai atliko net 66 (22, 26, 18) smūgius į vartus, tuo tarpu australai – 14 (5, 5, 4)

Šiame čempionate lietuviai 4:3 palaužė Lenkiją, 7:0 sutriuškino Estiją, 2:1 įveikė Korėją, tačiau 2:3 pralaimėjo Didžiajai Britanijai. Tuo tarpu australai 1:4 pralaimėjo Korėjai, 2:9 – Didžiajai Britanijai, 0:8 – Estijai ir 0:16 – Lenkijai.

Australijos ledo ritulininkai pastaruosius keturis metus migravo tarp IIIA ir IIB divizionų, tačiau 2017-ais metais jie Serbijoje vykusiame čempionate 5:2 įveikė Islandiją, 5:1 – Belgiją, 4:1 – Ispaniją, 2:1 – Nyderlandus ir 4:1 – Serbiją bei pirmą kartą istorijoje iškopė į IIA divizioną.

Balandžio 7:

13:00 Lietuva – Australija; 16:30 Pietų Korėja – Didžioji Britanija; 20:00 Lenkija – Estija.

Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, įvarčiai, taškai):

1. Lenkija 4 3 0 0 1 +20 28:8 9

2. Didžioji Britanija 4 3 0 0 1 +10 22:12 9

3. Lietuva 4 3 0 0 0 +8 15:7 9

4. Pietų Korėja 4 2 0 0 2 -1 9:10 6

5. Estija 4 1 0 0 3 -3 14:17 3

6. Australija 4 0 0 0 4 -34 3:37 0