Baltijos lygoje karaliauja ne Lietuvos rankininkai | Diena.lt

BALTIJOS LYGOJE KARALIAUJA NE LIETUVOS RANKININKAI

Lietuvos vyrų rankinio komandos iš Estijos ir Latvijos grįžo tik su dviem pergalėmis, o sužaidė šešerias Baltijos lygos čempionato rungtynes.

Palaužė rygiečius

Sėkmė lydėjo Kauno „Granitą-Karį“, kuris 28:27 palaužė autsaiderę Rygos ASK ekipą.

Antrą kėlinį rygiečiai buvo išlyginę rezultatą – 22:22, tačiau Andrius Montvilas, Karolis Piragis ir Titas Janušonis įvarčiais pristabdė varžovus – 25:22. Likus žaisti beveik dvi minutes, kauniečiai pirmavo 28:25, varžovams pavyko priartėti, bet „Granitas-Karys“ atsilaikė.

Nugalėtojams 7 įvarčius pelnė Modestas Štarolis, 6 – Deividas Jovaišas, 5 – K. Piragis, po 3 – Nedas Buronko ir Matas Jurkevičius, 2 – T. Janušonis, po 1 – A. Montvilas ir Karolis Remeikis.

Rygiečius įveikė ir Vilniaus „Šviesa“ – 33:32.

Čempionų barjeras

Nei „Granitui-Kariui“, nei „Šviesai“ nepavyko parklupdyti Estijos ir Baltijos lygos čempionės Pylvos „Serviti“ komandos.

Kauniečiai pralaimėjo „Serviti“ rankininkams 31:33. Estijos atstovai antrą kėlinį buvo nutolę 16:21, bet granitiečiai sušvelnino skirtumą – 25:26. Deja, vėliau Pylvos ekipa vėl susigrąžino iniciatyvą – 26:30.

A. Montvilas, M. Štarolis ir D. Jovaišas pelnė po 5 įvarčius, M. Jurkevičius ir T. Janušonis – po 4, Marius Kairys ir Manvydas Lazauskas – po 3, K. Remeikis – 2.

Vilniečiai nusileido „Serviti“ ekipai 27:28. Likus žaisti 3 sek., pergalingą įvartį pelnė estas Tonis Kase.

Galimybės: klaipėdiečiai (mėlynos spalvos apranga) laimėjo dviejų rungtynių pirmus kėlinius, tačiau iniciatyvos neįtvirtino. / baltichandball.net nuotr.

Skirtingi „Dragūno“ kėliniai

Nepasisekė Klaipėdos „Dragūnui“: 27:29 pralaimėjo Rasiku „Mistra“ komandai ir 24:27 – „Viljandi“ klubui. Klaipėdiečiai laimėjo abejų rungtynių pirmus kėlinius, tačiau persvaros neįtvirtino.

Baltijos lygos čempionate rezultatyviausiai žaidžia estas Hendrikas Koksas („Viljandi“) – 36 įvarčiai. Mantas Urvikis („Šviesa“) varžovų vartininkus nuginklavo jau 29 kartus, Juergenas Rooba („Serviti“) – 26.

Daugiau nei po 20 įvarčių taip pat yra pelnę dar septyni rankininkai, tarp jų – Eimantas Sinkevičius („Šviesa“, 23), granitiečiai D. Jovaišas (22) ir M. Štarolis (21).

Lapkričio 10–12 d. Lietuvos klubai sulauks svečių iš Estijos: klaipėdiečiai susikaus su „Serviti“, kauniečiai ir vilniečiai – su „Mistra“ ir „Viljandi“.

Rezultatai

Pylvos „Serviti“–Kauno „Granitas-Karys“ 33:31 (15:13). J. Rooba 8 įvarčiai / A. Montvilas, M. Štarolis ir D. Jovaišas po 5 įvarčius.

Rygos ASK–Vilniaus „Šviesa“ 32:33 (16:19). K. Ozolas 8 įvarčiai / M. Urvikis 10 įvarčių.

Rasiku „Mistra“–Klaipėdos „Dragūnas“ 29:27 (13:19). S. Orlovskis 6 įvarčiai / T. Drakšas 6 įvarčiai.

„Serviti“–„Šviesa“ 28:27 (12:13). H. Sillastė 8 įvarčiai / M. Urvikis 9 įvarčiai.

„Viljandi“–„Dragūnas“ 27:24 (12:14). H. Koksas 7 įvarčiai / V. Koržukas ir M. Lapiniauskas po 5 įvarčius.

Rygos ASK–„Granitas-Karys“ 27:28 (13:13). M. Stepulionokas-Stukanovas 7 įvarčiai / M. Štarolis 7 įvarčiai.