Biatlonininkas T. Kaukėnas persekiojimo lenktynėse finišavo 13-as | Diena.lt

BIATLONININKAS T. KAUKĖNAS PERSEKIOJIMO LENKTYNĖSE FINIŠAVO 13-AS

• 0

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse pirmadienį lietuvis Tomas Kaukėnas užėmė 13-ąją vietą. Tai geriausias Lietuvos biatlonininkų pasirodymas olimpinių žaidynių istorijoje.

Aukso medalį iškovojo 29-erių metų prancūzas Martinas Fourcade'as. Sprinto lenktynėse tik aštuntas buvęs Prancūzijos biatlonininkas po trečiojo šaudymo ruožo išsiveržė į priekį ir nebeužleido lyderio pozicijos. M. Fourcade'as šaudykloje suklydo vieną kartą ir distanciją įveikė per 32 min. 51,7 sek.

Prancūzas savo sąskaitoje turi jau penkis olimpinius medalius (tris aukso, du sidabro).

Iš 17-osios pozicijos startavęs 27-erių metų T. Kaukėnas po kartą suklydo trečiajame ir ketvirtajame šaudymo ruožuose. Lietuvis nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 40,1 sek. Po antrosios šaudymo serijos T. Kaukėnas buvo dešimtas.

Sidabro medalį iškovojo 20-metis švedas Sebastianas Samuelssonas (+12 sek.; 1 baudos ratas). Jis prieš pat finišą pranoko bronzą pelniusį 27-erių metų vokietį Benediktą Dollį (+15,1 sek.; 1 b. ratas).

Sprinto lenktynėse triumfavęs 30-metis vokietis Arndas Peifferis pirmadienio lenktynėse liko aštuntas (+1.14,1; 3).

Kitas Lietuvos atstovas 25-erių metų Vytautas Strolia (+4.55,6; 4) užėmė 43-iąją vietą.

Latvis Andrejs Rastorgujevs (+1.37,6; 4) užėmė 12-ąją poziciją, estas Kalevas Ermitsas (+4.51,3; 6) finišavo 41-as, o jo tėvynainis Rolandas Lessingas (+6.02,7; 7) - 53-ias.

Lenktynėse dalyvavo 60 biatlonininkų. Jie startavo pagal 10 km sprinto lenktynių rezultatus.