„Dragūnas“ palaužė baltarusių pasipriešinimą | Diena.lt

"DRAGŪNAS" PALAUŽĖ BALTARUSIŲ PASIPRIEŠINIMĄ

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pergalingai pradėjo naująjį Baltijos iššūkio rankinio lygos sezoną. Antradienį klaipėdiečiai savo žiūrovų akivaizdoje nepaliko vilčių Minsko HC „Vitjaz“ komandai, nugalėdami varžovus 34:28 (16:13).

Pirmajame kėlinyje nedidelę persvarą turėjo klaipėdiečiai. „Dragūnas“ 22-ąją susitikimo minutę pirmavo rezultatu 13:9, tačiau varžovai iš Minsko neleido labiau atitrūkti.

Antroje rungtynių pusėje klaipėdiečiai suaktyvino gynybą ir taip privertė klysti rankininkus iš Baltarusijos, kurie į uostamiestį atvyko vos devyniese, turėdami tik du atsarginius žaidėjus.

38-ąją varžybų minutę Klaipėdos rankininkų pranašumas šoktelėjo iki aštuonių įvarčių – 22:14, o likus žaisti dešimt minučių komandas jau skyrė dešimt įvarčių – 30:20. Baigiantis rungtynėms „Dragūno“ strategas Artūras Juškėnas leido pasireikšti jaunesniems žaidėjams. Varžovų ekipą „Vitjaz“ sudarė 1996 metais gimę Baltarusijos jaunių rinktinės žaidėjai.

„Dragūno“ gretose rezultatyviausias buvo G. Vaitkus pelnęs 5 įvarčius, po 4 pridėjo K. Stropus, E. Vorobjovas, A. Bučius, ir M. Meškauskas, 3 – J. Truchanovičius, po 2 – L. Simonavičius, J. Geryba, Š. Ugianskis bei L. Jurys, po 1 – L. Juškėnas ir M. Dumčius.

„Vitjaz“ komandoje išsiskyrė A. Kulak ir A. Yurinok – pelnę po 6 įvarčius, 5 pridėjo A. Padshivalau, 4 – I. Yurkevich, po 2 – A. Sasulin, M. Leukovich bei H. Stsiapanau, 1 – M. Yermashevich.

Po rungtynių „Dragūno“ vyr. treneris A. Juškėnas teigė, jog komanda varžybas galėjo sužaisti ir geriau.

„Pirmajame kėlinyje gynyboje turėjome šiek tiek problemų. Puolime atakas užbaigdavome logiškai, tik trūko greitų kontratakų. Džiugu, kad antroje rungtynių pusėje išsprendėme visas problemas. Žaidė apylygios komandos, kurių pagrindas jauni žaidėjai“, - varžybas įvertino treneris.

Šiuo metu „Dragūno“ komanda ieško pastiprinimo, tačiau dar nėra aišku ar prie ekipos prisijungs naujokai.

„Ieškome naujų žaidėjų, tačiau mūsų finansinės galimybės tokios, kad žaidėjų netenkina pasiūlymai. Darbas vyksta. Į Klaipėdą buvo atvykęs ukrainietis Antonas Marokas, tačiau jis buvo traumuotas ir turėjo grįžti į tėvynę. Šiuo metu mėginame pasikviesti keletą kitų rankininkų iš Ukrainos“, - komandos planus atskleidė A. Juškėnas.

„Dragūno“ komandoje traumas gydosi du pagrindiniai vartininkai – Aistis Pažemeckas ir Lukas Simanavičius. Jų netektį atperka jaunatviškas ryžtas. Rungtynėse su Minsko ekipa patikimai vartus gynė 1996 m. gimęs Gytis Rimkus.

„Traumuoti vartininkai sveiksta pagal planą, neskubėdami. Reikia, kad pilnai išsigydytų traumas, mums jie reikalingi sveiki. Tačiau šioje vietoje tikrai nematau problemos. Jeigu reikėtų išskirti geriausią šiandienos rungtynių žaidėją, tai aš išrinkčiau vartininką Gytį Rimkų. Pasikartosiu, šioje vietoje problemos tikrai nėra“, - teigė rankinio specialistas.

Artimiausias rungtynes „Dragūno“ rankininkai žais spalio 11 d. Šiauliuose  su „SM Dubysa – Gubernija“ komanda.

• Baltijos iššūkio rankinio lyga: „Dragūnas“ - „Vitjaz“