D. Rapšys: iki pasaulio rekordo – netoli | Diena.lt

D. RAPŠYS: IKI PASAULIO REKORDO – NETOLI

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys tapo Europos čempionu ir pasikėsino į planetos rekordą. "Jis gali plaukti dar galingiau", – pabrėžė sportininko trenerė Ina Paipalienė.

Aukso medalis – Lietuvai

Danijos sostinėje Kopenhagoje vykstančiame 19-ajame Europos plaukimo (25 m baseine) čempionate 22-ejų metų D.Rapšys laimėjo 200 m laisvu stiliumi rungties finalą: panevėžiečio rezultatas – 1 min. 40,85 sek.

Europos vicečempionu tapo rusas Aleksandras Krasnychas (1 min. 42,22 sek.), trečią vietą užėmė britas Duncanas Scottas (1 min. 43,07 sek.).

D.Rapšys net 1,04 pagerino per atrankos varžybas pasiektą Lietuvos rekordą, o plaukdamas netgi buvo viršijęs pasaulio čempionato rekordo grafiką, tačiau galiausiai finišavo mažesniu greičiu.

Šios rungties planetos rekordas (pasiektas 25 m baseine) – 1 min. 39,37 sek. – nuo 2009-ųjų priklauso vokiečiui Paului Biedermannui.

"Negaliu net pats patikėti, kad tai įvyko! Mano rezultatas – šiemet geriausias pasaulyje ir penktas per visą plaukimo istoriją. Pagaliau pasiekiau tai, dėl ko dirbau visą gyvenimą. Tačiau tai – tik pradžia: iki pasaulio rekordo trūksta sekundės, – džiūgavo Danas. – Šis aukso medalis – Lietuvai, o aš laimingas, kad pavyko plaukti tokiu greičiu."

Gruodžio 13-ąją Kopenhagos "Royal Arena" baseine D.Rapšys, pagerinęs Lietuvos rekordą (200 nugara – 1 min. 49,06 sek.), iškovojo bronzos medalį.

Šiandien panevėžietis dalyvaus 100 m plaukimo laisvu stiliumi atrankos varžybose.

Keturi – į pusfinalius

Vakar į pusfinalius pateko keturi Lietuvos plaukikai.

Rūta Meilutytė 100 m krūtine įveikė per 1 min. 06,09 sek. ir tarp 47 dalyvių užėmė devintą vietą. Greičiausiai plaukė suomė Jenna Laukkanen – 1 min. 04,94 sek.

Simonas Bilis 50 m laisvu stiliumi nuplaukė per 21,39 sek. ir užėmė 11-ą vietą. Sėkmingiausiai per atrankos varžybas pasirodė rusas Vladimiras Morozovas (20,72 sek.). Kauniečio Tado Duškino rezultatas – 21,69 sek. (23-ioji vieta tarp 79 dalyvių).

100 m plaukimo krūtine pirmą atrankos barjerą įveikė Giedrius Titenis (57,92 sek. – 9-a vieta) ir Andrius Šidlauskas (58,23 sek. – 14-a vieta). Su geriausiu rezultatu į pusfinalį pateko olandas Arno Kamminga (56,63 sek.).

Nepasisekė kaunietei Ugnei Mažutaitytei. Ji 200 m nugara nuplaukė per 2 min. 08,33 sek. ir užėmė 12-ą vietą.

Švedės nesėkmė – staigmena

Po dviejų Europos čempionato dienų pirmavo rusai, iškovoję keturis aukso ir po du sidabro bei bronzos medalius.

Jau du aukso medalius Kopenhagoje laimėjo Geležine ledi vadinama vengrė Katinka Hosszu: ji aplenkė visas varžoves 400 m kompleksinio plaukimo (4 min. 24,78 sek.) ir 100 m nugara (55,66 sek.) finaluose.

Staigmena moterų 50 m plaukimo peteliške varžybose – į finalą nepateko Rio de Žaneiro olimpiados ir daugkartinė pasaulio bei Europos čempionė švedė Sarah Sjoestroem, o lemiamą plaukimą laimėjo kita favoritė – Pekino ir Londono žaidynių čempionė olandė Ranomi Kromowidjojo (24,78 sek.).

Europos plaukimo lygos (LEN) 5 tūkst. eurų premiją už Europos rekordą buvo užsitikrinęs kol kas tik vienas sportininkas – italas Fabio Scozzoli (50 m krūtine – 25,62 sek.).

Rusas Klimentas Kolesnikovas pagerino du pasaulio jaunimo rekordus (100 m nugara – 49,25 sek. ir 200 m nugara – 1 min. 48,02 sek.), tačiau už tai premijos numatytos.